pierwszy rok - najbardziej polecane książki

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

pierwszy rok - najbardziej polecane książki

Post autor: Weyland »

Hej.


W październiku bieżącego roku rozpocznę studia weterynaryjne na SGGW. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł naprowadzić mnie na książki, z którym można najlepiej ogarnąć przedmioty takie jak np. anatomia, histologia, biologia komórki. Szczególnie prosiłbym o radę studentów wspomnianej uczelni. Uczyć się z litetatury podstawowej, którą podali czy jednak sięgnąć po inne pozycje?

1. Co do anatomii, to do literatury podstawowej na SGGW zaliczają przede wszystkim
K. Krysiak, H. Kobryń, F. Kobryńczuk: Anatomia zwierząt t. I, PWN, 2007
– K. Krysiak, K. Świeżyński: Anatomia zwierząt t. II, PWN, 2007
– H. Kobryń, F. Kobryńczuk: Anatomia zwierząt t. III, PWN, 2010

a do uzupełniającej: repetytorium anatomii zwierząt domowych H.Przespolewskiej. Uczyć się z tych książek czy są lepsze pozycje?

2. No i jeszcze histologia - tu mam rozkminę - na SGGW do literatury podstawowej biorą Sawickiego. Nie wiem czy decydować się na tą książkę czy Histologia zwierząt Kuryszko, która była bardzo polecana przez studentkę z Lublina prowadzącą bloga jako książka bez której nie da się zdać tego przedmiotu".

3. Do biochemii może być Bańkowski?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: pierwszy rok - najbardziej polecane książki

Post autor: Kas_ia »

Mam nadzieję, ze nie przyszło Ci do głowy, żeby uczyć się w wakacje przed I rokiem ?

Ja co prawda nie jestem z SGGW, ale myslę, ze wszędzie raczej obowiązują te zasady i polecałabym raczej zaopatrywać się wewszystki na początku roku, wtedy na pewno będzie duzo ofert sprzedazy od starszego rocznika, bo jakby nie patrzeć we wrześniu są jeszcze poprawki z anatomii/histologii, więc część osob dopiero potem sprzedaje książkmi inne materiały.

I najwazniejsze - nie daj się naciągnąć Na I roku bardzo często ludzie kupują wszystko, co ktoś im wciśnie, nawet jeśli jest kompletnie niepotrzebne.
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: pierwszy rok - najbardziej polecane książki

Post autor: Weyland »

Nie zamierzam sie uczyć w wakacje :p . Rok temu popełniłem ten bląd myśląc że za malo czasu do matury i w efekcie przez cale wakacje nie zdążyłem wypocząć. A poleciłabyś jakieś książki?

The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: pierwszy rok - najbardziej polecane książki

Post autor: The_Educated_Fool »

Z anatomii Krysiak to w zasadzie jedyne podręczniki. Z repetytorium korzystałam przed egzaminem - skrót Krysiaka, przydatny w gorących sytuacjach, ale nie niezbędny.
Zresztą - uczyłam się i tak przeważnie z materiałów od starszych roczników i z notatek z ćwiczeń, przynajmniej w Olsztynie sporo tego krążyło. Są tacy, którzy nauczyli się anatomii i ją zdali, nie zaglądając do Krysiaków.
Kuryszko to już trochę przestarzała książka do histologii. Jedyne, czego się z niej uczyliśmy, to zagadnienia typowe dla zwierząt, które nie występują w histologii ludzkiej (np. żołądek wielokomorowy przeżuwaczy).
Z biochemią to już zależy od uczelni. U nas niby obowiązywał Minakowski, na koła i tak raczej preferowali Harpera, a egzamin zdałam na wykładach.

Póki co daj sobie spokój z książkami. Po sesji poprawkowej starsi studenci będą sprzedawać swoje książki i oddawać wypożyczone do biblioteki. Wszystkiego się dowiesz na początku roku akademickiego i bez problemów wypożyczysz/kupisz.

I nawet nie próbuj uczyć się w wakacje, korzystaj z wolnego czasu, póki go masz.
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: pierwszy rok - najbardziej polecane książki

Post autor: Weyland »

No tak tak Pytam orientacyjnie aby wcześniej już wszystko mieć i nie tracić czasu na początku a zacząć się systematycznie uczyć. Wielkie dzięki

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość