Położnictwo 2016/2017

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Golden Girl
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2016, o 09:37

Położnictwo 2016/2017

Post autor: Golden Girl »

Hej
nie znalazłam takiego wątku więc piszę.

Jest tu ktoś kandydujący w tym roku na położnictwo? Jak tam nastroje i rekrutacja?

Ja mam problem z tym elektronicznym podaniem, złożył je już ktoś z nową maturą? Wymagają tam: Wystawiający świadectwo dojrzałości, Nr świadectwa dojrzałości (nie nr aneksu), Miejsce wystawienia świadectwa dojrzałości, Data wystawienia świadectwa dojrzałości
(poprawny format daty: dd-mm-rrrr). Czy to można będzie po aplikacji uzupełnić 5 lipca? Skoro nie otrzymaliśmy jeszcze wyników to z kąt mamy mieć te informacje. Jest tam napisane, że punktacje będzie można uzupełnić, ale o tym nic nie wspominają.

Pomocy Głupieje już przy tym
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Blathmac »

Tak, to się wypełnia po odebraniu wyników matur, czyli już po aplikacji
Golden Girl
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2016, o 09:37

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Golden Girl »

Dziękuję za odpowiedź

Można się w tym łatwo pogubić. Myślałam, że muszę czekać z tą aplikacją aż do otrzymania tych wyników.
eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: eszebel »

Witajcie!
Jestem położną. Skończyłam ten kierunek na ŚUM w Katowicach. Chętnie odpowiem na nurtujące Was pytania

Ponadto w bardzo okazyjnej cenie pozbędę się WSZYSTKICH NIEZBĘDNYCH MATERIAŁÓW na tym kierunku. Po więcej informacji zapraszam na priv.
Golden Girl
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2016, o 09:37

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Golden Girl »

Witaj eszebel

Jak miło, że znalazła się osoba tak obyta z tematem.

Takie pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to czy udało Ci się znaleźć pracę w tym zawodzie?

A tak poza tym ciekawa jestem atmosfery jaka panuje na tych studiach, czy można sobie w miarę przyzwoicie poradzić z nawałem pracylt czy systematyczna nauka pozwala na np. odpoczynek w weekendygt. Trafiłam już na takie wypowiedzi, z których wywnioskowałam, że jest się prawie niewolnikiem tych studiów

Na razie powstrzymam się od dalszych pytań, bo mogłabyś się przerazić ich ilością

Pozdrawiam
LeAngel
Posty: 5
Rejestracja: 5 lip 2016, o 20:04

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: LeAngel »

Hej ja też wybieram się na położnictwo

Jak tam po wynikach z matury? Ciekawe jaki będzie pierwszy próg.

Fajnie byłoby się tu jakoś zintegrować kandydatki na przyszłe położne
oorbit
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2015, o 20:55

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: oorbit »

Hej ja też się wybieram na położnictwo. Jednak nie na śum ale, że mało jest tematów na temat położnictwa, to chętnie się dołączę. Jak wam poszły matury? Położnictwo to był wasz docelowy kierunek? Nie boicie się o pracę później?

eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: eszebel »

Czy udało się znaleźć pracę po tym kierunku? Pewnie! Przez cały okres studiów magisterskich pracowałam w zawodzie
Atmosfera jest okej, aczkolwiek uczelnia zdecydowanie nie idzie na rękę. Multum zajęć uczelnianych (w tym obowiązkowe wykłady) przeplata się z ogromem zajęć praktycznych których godziny trzeba wyrobić mając na to bardzo mało czasu, a to wiąże się z odrabianiem praktyk na nockach i w weekendy.

Macie jeszcze jakieś pytania? Pytajcie śmiało!
Golden Girl
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2016, o 09:37

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: Golden Girl »

eszebel mieszkałaś może w Katowicach w akademiku? Zastanawiam się jak rozkładają się wszystkie zajęcia, czy trzeba jeszcze z tych akademików gdzieś daleko dojeżdżać. Mogłabyś jeszcze tak po krótce wymienić co będziemy na start potrzebować? Mam na myśli jakieś fartuchy itp. Można się w takie rzeczy zaopatrzyć samemu, czy wszystkie dziewczyny muszą mieć jednakowe?

A co do matury to ja uzbierałam 179,5 pkt, mam nadzieję, że to wystarczy

oorbit faktycznie po ilości wątków w tym temacie zastanawiam się ile nas się wgl uzbiera, coś te przyszłe położne nie są skore do rozmowy
LeAngel
Posty: 5
Rejestracja: 5 lip 2016, o 20:04

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: LeAngel »

Ja mam 146 pkt i nie wybrałam nic innego niż położnictwo. Co ma być to będzie. Czuję, że nic innego robić nie chcę. Ale powiem przeraziła mnie teraz ta praca w weekendy Często się to zdarza, np. weekend w weekend, czy raczej to takie wyjątkowe sytuacje? Troszkę mi zależało na powrotach do domu, no ale trudno będę musiała jakoś to przeżyć.

Eszebel udawało Ci się wszystko zaliczać w 1 terminach czy raczej poprawki? Zastanawiam się czy jest bardzo trudno z nauką
eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: eszebel »

Nie mieszkałam w akademiku. Dojeżdżać trzeba i to ciągle - Bytom, Gliwice, Ruda Śląska, Sosnowiec itp. Nieraz bywało tak że zajęcia były zblokowane przez 2 tygodnie i dzień w dzień trzeba było wstawać o 4:00 ażeby dojechać na 7:00 na zajęcia w szpitalu. Niestety. Ale da się to przeżyć

Co jest potrzebne na start? Hmmm. Książeczka sanepidowska - podstawa! A tak to fartuch anatomiczny na anatomie, fartuch zwykły labolatoryjny (na zajęcia typu biochemia) i oczywiście pełne umundurowanie do szpitala (żakiet, spódnica/spodnie i pełne buty). Na początek każda kupuje sobie swoje, dopiero pod koniec I roku jest czepkowanie na które musicie mieć wszystkie te same mundurki

Jeśli chodzi o praktyki w weekendy, wszystko zależy od tego ile godzin każą Wam wyrobić na poszczególnych semestrach. Zmienia się to z roku na rok, więc nie mam pojęcia jak to będzie u Was. Powiem jedynie tak - ja studiowałam licencjat 3,5 roku (stary tryb kształcenia) i jedyne z czym kojarzą mi się studia licencjackie to właśnie nocki i weekendy. Także łatwo nie jest, nie ukrywajmy że to jakiś lajtowy kierunek!

Egzaminy można pozdawać w pierwszych terminach, wystarczy tylko trochę przysiąść do nauki. Na I roku najlepiej zawalczyć o zwolnienie z anatomii - nawet sobie nie wyobrażacie jaka to satysfakcja być obecną w dniu egzaminu, ale po drugiej stronie drzwi, czekając na koleżanki z roku. Coś niesamowitego! Mnie zwolnienie z egzaminu się udało, teraz pora na Was
LeAngel
Posty: 5
Rejestracja: 5 lip 2016, o 20:04

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: LeAngel »

Tak teraz zaczęłam myśleć już nie o samych studiach, ale także o pracy później

eszebel jak rozkłada się wymiar pracy tygodniowej położnej w szpitalu? Są to jakieś dyżury 8-12h? Pracuje się w każdy dzień czy są jakieś odstępy? No i jeszcze pytanie o zarobki. Wiem, że to nie jest najważniejsze, ale jednak ważne Można wyżyć?

Myślę też jakie są inne alternatywy pracy po tym kierunku niż szpital?
eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Re: Położnictwo 2016/2017

Post autor: eszebel »

Pytanie, czy pytasz o Polskę czy o inne kraje.
W Polsce zarobki szpitalne marne. Godzin dużo. Szacunek żaden.
Zarobki przychodnianie o wiele lepsze. Szacunek większy. Godzin mniej.
Żłobek. Zarobki lepsze niż w szpitalu. Spokojna praca.

Inne kraje? No. Od 3-4 tys. euro zaczynamy rozmowę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości