Tytuł pracy badawczej

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
ciuciu234
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2016, o 12:57

Tytuł pracy badawczej

Post autor: ciuciu234 »

Hej, hej. Poszukuję tematu pracy badawczej na olimpiadę w tym roku. Mało czasu już zostało, a ja nic mam nic konkretnego. Jeśli ktoś mógłby pomóc to proszę :c
Co myślicie o:
- widma absorpcji ekstraktów barwników w różnych organach roślin?
zbadałabym po prostu różnorodnosc barwników roślinnych :c
Myślę raczej o pracy z fizjologii roślin do wykonania w warunkach domowych. Proszę o odpowiedzi :c
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Tytuł pracy badawczej

Post autor: Smile_Forever »

ciuciu234, temat wydaje się ciekawy i nie jest przesadnie rozpowszechniony wśród uczestników, więc jeśli masz możliwość mierzyć widma absorpcji to działaj Minusem tej pracy może być trudność w argumentacji jej zastosowania dydaktycznego, ale myślę że jeśli się nad tym trochę zastanowi i przytoczy odpowiednią literaturę to też nie powinno być problemu. Ze swojej strony zawsze polecam badanie różnorodności wybranych organizmów na danym terenie, bo z doświadczenia wiem że takie prace są raczej wysoko oceniane jeśli się do nich przyłoży .
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Tytuł pracy badawczej

Post autor: AnnaWP »

Rozumiem, że masz dostęp do aparatury. Jeżeli tak, to temat bardzo ciekawy. Można go wzbogacić dodając np. różne oświetlenie, i masz porządną pracę eksperymentalną.

Każda praca może być wysoko oceniona. Każda praca trafia do specjalisty w danej dziedzinie, stąd nie ma preferencji eksperyment lub obserwacja".
Jednak za zastosowanie praktyczne i innowacyjność można dostać dodatkowe punkty, więc każdy temat należy uzasadnić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości