Zestaw książek do matury 2018

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Zestaw książek do matury 2018

Post autor: ochnar »

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, czy zestaw, który osobiście stworzyłem pod kątem matury będzie odpowiedni. Dlatego proszę Was - doświadczonych biologów - o opinię. Wynik, który chciałbym osiągnąć to 85%+. Jeśli chodzi o zestaw, na chwilę obecną posiadam jedynie podręczniki nowej ery, reszty jeszcze nie kupowałem, ponieważ to niemały wydatek, a nie mam pojęcia czy dobrze myślę. Proszę o pomoc.

Oto mój zestaw:
-Biologia 1-3 wyd.Nowa era
-Vademecum maturzysty wyd.Adamantan
-Tablice biologiczne wyd.Adamantan
-Biologia Campbell
-Zeszyt ćwiczeń z komentarzem Ł.Czarnocki 1-5
-Zbiór zadań Witowski 1-3
-Wybór testów Persona


Czy ominąłem jakiś must have? Co ogólnie sądzicie o tym zbiorze książek?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia, pozdrawiam!
ochnar
Posty: 20
Rejestracja: 7 cze 2016, o 17:56

Re: Zestaw książek do matury 2018

Post autor: ochnar »

Czy ten zestaw będzie okej? Ewentualnie zamiast podręczników nowej ery wezmę rep. Teraz matura jakieś opinie, proszę?
Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: Zestaw książek do matury 2018

Post autor: Kuba1407 »

Campbell nie ma sensu jeżeli nie startujesz w OB, tym bardziej, że trochę kosztuje. Ja oprócz NE korzystam także z Bukały, która jest na prawdę spoko.
PS. wszystkie trzy wątki, które dodałeś mogłeś napisać w jednym, nie potrzebnie zaśmiecasz forum.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Zestaw książek do matury 2018

Post autor: persil1991 »

ochnar pisze:Tablice biologiczne wyd.Adamantan
ochnar pisze:Biologia Campbell
Ale że do matury? Zdążysz przerobić? I jeśli zdążysz - nie lepiej mniej, a porządnie, nie po łepkach?
ochnar pisze:zamiast podręczników nowej ery wezmę rep. Teraz matura
A masz dobre notatki ze szkoły? Jeśli tak, to z podręczników ewentualnie można zrezygnować. W przeciwnym razie o wiele lepiej zrezygnować z repetytorium/vademecum niż podręczników.

I zapomniałeś o najważniejszym.














ARKUSZE MATURALNE
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości