Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: Biochemik96 »

Czy jeszcze zanim dokonam wglądu do mojej pracy maturalnej zostanie ona sprawdzona ponownie przez egzaminatora czy tylko jeżeli wyślę wniosek o ponowne sprawdzenie matury to oni dopiero wtedy to zrobią?
Obawiam się, że OKE doda mi jakiś punkt w jednym zadaniu i zabierze mi jeden punkt w innym.
Czy OKE może w tym roku coś takiego zrobić czy nie mogą mi w niczym czegokolwiemk odjąć i mogą mi tylko dodać?
Awatar użytkownika
kat94
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2016, o 00:45

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: kat94 »

Podbijam pytanie
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: doktorowa »

Byłam rok temu na wglądzie. Wygląda to tak,że po wysłaniu wniosku oni jeszcze raz sprawdzają pracę i zliczają punkty. Na mojej widziałam,że pisały (sprawdzały i zaznaczały itp. 3 różne osoby). Poza tym koleżanka po wysłaniu wniosku o wgląd, zamiast telefonu o umówienie terminu, dostała telefon, że ma przyjechać jeszcze tego samego dnia, bo źle policzyli jej punkty i w OKE czeka na nią nowe świadectwo z +4% z chemii
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: Biochemik96 »

Rozumiem, ale czy po takim sprawdzeniu matury przed wglądem mogą mi odebrać punkt/punkty w zadaniu w którym wcześniej mi ten/te punkt/punkty przyznali?

Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: Cappy »

Biochemik96, Tak, mogą.
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: doktorowa »

Ale z tego, co wiem, to wyniku na niższy nie zmienią.
Awatar użytkownika
poroniec
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:04

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: poroniec »

Podbijam, też się zastanawiam nad wysłaniem takiego wniosku. Na forum była już kiedyś poruszana kwestia wglądów. Może ktoś kiedyś coś wspomniał o ewentualnym odejmowaniu punktów. Znajoma mi coś o tym mówiła i zapewniała, iż nie odejmują źle przyznanych punktów. Może ktoś jeszcze się wypowie.
Asixx
Posty: 31
Rejestracja: 23 maja 2016, o 17:45

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: Asixx »

A ten wniosek można wysłać przez formularz kontaktowy u nich na stronie czy lepiej listownie?
kasiulqa
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 20:19

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: kasiulqa »

Ja wysłałam dzisiaj rano faksem wniosek o wgląd i przed chwilą do mnie dzwonili. Mam nadzieję, że nie odejmują, ale takiej niespodzianki, jak +4% niestety nie miałam.
Awatar użytkownika
kat94
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2016, o 00:45

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: kat94 »

U mnie tak samo, Pani bardzo miła, ale nic nie powiedziała na dzień dobry o podwyższeniu wyniku:(
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: doktorowa »

Spokojnie musicie z nimi walczyć jak będziecie pewni odpowiedzi, bo rok temu jak byłam w oke Łomża, to z bio pani była bardzo sympatyczna i wytłumaczyła każdą odpowiedź i pokazywała, w których miejscach ewentualnie mogę się odwoływać, ale z chemii miałam wrażenie, że babka mówi o całkiem innej chemii niż, ta której się uczyłam i od razu na początek- i tak Pani nic nie ugra -_-
Awatar użytkownika
kat94
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2016, o 00:45

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: kat94 »

no ale właśnie zastanawia mnie jak to jest. Bo miałam taki plan, żeby w ogóle się z nimi nie wdawać w dyskusje, tylko zrobić zdjęcie pracy, ogarnąć błędy jakie mogli zrobić i wtedy odwoływać się do zadań poszczególnych to trzeba od razu mówić, co nie pasuje?
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Ponowne sprawdzenie matury przez OKE.

Post autor: Cappy »

Wysyłał ktoś może na maila w OKE Warszawa, na jakiego maila wysyłaliście ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości