mikrobiologia po biologii

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
fabisia1
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2008, o 14:58

mikrobiologia po biologii

Post autor: fabisia1 »

hay.Mam taki problem.W tym roku kończe studia o kierunku biologia i chcialabym się dowiedziec co musze zrobic zeby moc pracowac w laboratorium w szpitalu jako mikrobiolog?Czy musze skonczyc jeszcze jakies studia?niemam zielonego pojecia!Jesli ktos wie to prosze odpowiedzcie mi.Mam jeszcze jedno pytanko-ile zarabiaja tacy mikrobiolodzy w laboratoriach?pozdrawiam Ania
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: mikrobiologia po biologii

Post autor: Kasia;) »

Z tego co się orientuję nie ma kierunku studiów pt.mikrobiologia. Skoro kończysz biologię to zapewne miałaś mikrobiologię. Aby pracować w takim laboratorium to raczej powinnaś pisać pracę licencjacką czy też magisterską właśnie w zakładzie mirobiologii, zawsze możesz zostać na uczelni i zrobić doktorat- wtedy będziesz już mikrobiologiem z prawdziwego zdarzenia
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: mikrobiologia po biologii

Post autor: Savok »

Hola hola, nie kazdy biolog moze byc mikrobiologiem.
Aby pracowac w tego typu zawodzie trzeba miec specjalizacje mikrobiologa. Nie wiem jak kwalifikowany jest przyszpitalny lab mikrobiologiczny. Jesli jako laboratorium diagnostyczne, to aby tam pracowac konieczne sa studia analityka medycznego lub dwuletnie studium podyplomowe w tym samym kierunku i czlonkostwo w Panstwowej Izbie Diagnostycznej. Jesli laboratorium nie ma statusu placowki diagostycznej, nie ma problemu.
Placa jak to w sluzbie zdrowia, nie jest wysoka, ~1400zl netto.
Troche lepiej jest w sanepidzie, tam tez nie trzba byc diagnosta. Za to probki mniej fascynujace.

PS. Dla doktorow pracy nie ma, kierownicy laboratoriow rzadlko maja taki stopien, a nawet jesli, nie zatrudniaja nowych doktorow bo boja sie wygryzienia przez mlodsza kadre.
Madziulek
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2007, o 14:37

Re: mikrobiologia po biologii

Post autor: Madziulek »

kilkakrotnie słyszałam od znajomych po mikrobiologii jako specjalizacji na biologii iż nie mogli od razu się starać o prace w laboratorium musieli skończyc podyplomówke lub poprostu mikrobiologie na medycznej wtedy mogli byc kimś wiecej niżpodaj przynies pozamiataj w laboratorium inaczej raczej nie ma szans
fabisia1
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2008, o 14:58

Re: mikrobiologia po biologii

Post autor: fabisia1 »

czyli musialabym jeszcze zrobic jakaś podyplomówke.A sa jakies studia podyplomowe z mikrobiologi?ile one trwaja?Bo co do specjalizacji to wiem ze chyba trwaja 5 lat:-(troche długo jak dla mnie:-).A jakie sa płace w sanepidzie?dzieki za odpowiedz.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: mikrobiologia po biologii

Post autor: Savok »

Specjalizacja w czasie studiow kiedys magisterskich, teraz II stopnia trwa 2 lata.
Nie ma podyplomowki z mikrobiologii.
fabisia1
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2008, o 14:58

Re: mikrobiologia po biologii

Post autor: fabisia1 »

to ja juz nic nierozumie.Koncze biologie i pojde na 2 letnia specjalizacje z mikrobiologii?i tyle?W szpitalu jest to napewno diagnostyka laboratoryjna,czyli jednak niemusze robic podyplomowki z diagnostyki i byc wpisana na liste diagnostow tylko mam zrobic specjalizacje z mikrobiologii medycznej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości