Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Joanna pirania »

a znacie jakis dobry sposób na oduczenie freciaków gryzienia bo moje stworki uwielbiają gryźć no i moje ręce wyglądają tragicznie chociaż jak krzykne ze nie wolno to dają spokój i liżą mnie po rękach ale za chwilkę znowu próbują gryźć czasami nie mam już na nich siły mają czasami karcer w klatce ale ich chyba to nie rusza proszę o dobrą radę! pozdrawiam!
Scoina
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2007, o 06:58

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Scoina »

Oduczenie fretki gryzienia wymaga BARDZO dużo cierpliwości i samozaparcia, może trwać nawet rok. Fretki już tak mają niestety.

Kiedy cię za mocno ugryzie, powiedz np. NIE lub NIE WOLNO. Jeżeli od razu nie reaguje lub po chwili znowu gryzie:
- złap ją za skórę na karku, podnieś, powtórz NIE i włóż do klatki na kwadrans
- przygnieć do ziemi (oczywiście nie robiąc krzywdy i nie sprawiając bólu) i unieruchom na jakieś pół minuty
- wpychaj palec głębiej do gardła - to nieprzyjemne.

Bicie nie jest dobrą metodą. Można spróbować jej dmuchnąć w nosek, nie lubią tego.

Jeżeli się ostro wgryzie i nie będzie chciała puścić:
- palcem wskazującym kciukiem drugiej ręki złap ją pomiędzy noskiem a zawiasami szczęki, tuż przy zawiasach, ściśnij - na zasadzie dźwigni otworzy pyszczek
- ugryź ją w kark - nie bardzo mocno, ale tak, żeby poczuła.

I przede wszystkim bądź konsekwentna! Nie możesz jej karać za to samo jednego dnia a drugiego nie reagować. Powodzenia
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Joanna pirania »

powiedzcie mi proszę kiedy fretki w jakim wieku osiągają maksymalne rozmiary bo mam problem z jedną moją fretką bo przeciska sie przez kraty od klatki i ucieka i chciała bym wiedzieć kiedy to się skończy! ma już cztery miesiące i nadal daje rade sie przeciskać! proszę o odpowiedz i pozdrawiam!
blumch
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2008, o 15:03

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: blumch »

Zgadzam się z postem powyżej, trzeba być bardzo delikatnym i konsekwentnym. No i np. nie zabierać ręki jeżeli widać, że fetka chce nas ugryźć, ponieważ będzie robiła to poraz kolejny. Trzeba ją wtedy po prostu oduczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości