Medycyna 2016/17 Integracja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

grysiiia
To ja pisałam. W Krakowie jak masz legitymację studencką (przynajmniej taką ma UJ i UR, nie wiem jak inne uczelnie), to możesz jej używać jak Krakowskiej Karty Miejskiej. Wsadzasz do automatu i ładujesz bilet miesięczny, ewentualnie semestalny

Nie chcę ci doradzać ŚUM czy WUM, ale gdybym sama miała wybór między tymi uczelniami to chyba jednak zdecydowałabym się na ŚUM. O tym czy dostaniesz się na speckę i tak zależeć będzie wynik LEK-u, a nie to którą uczelnię kończyłaś, a pracodawca zapewne nie zdąży cię zapytać z jakiej uczelni jesteś. Ale jest na youtubie taka dziewczyna, która studiuje na wum i opowiada, kanał nazywa się Med Student.
Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Annobie »

grysiiia
Ja nic nie pisałam o Krk Ja w mojej wiadomości pisałam o śląsku, gdzie mieszkam i przez ostatnie trzy lata korzystałam z komunikacij miejskiej, by dojechać do liceum. Jeżeli chodzi o kartę ŚKUP (śląską kartę usług publicznych, zaczęli ją wprowadzać jakoś pod koniec 2015 lub na początku 2016 roku. Ja w sumie jeszcze jej nie wyrobiłam, bo do maja/czerwca były w sprzedaży normalne bilety papierowe. Mam zamiar sobie ją teraz wyrobić przez wakacje i napiszę wam jak to wyglądało. Poza tym ciągle w sklepach/kioskach są normalne bilety ulgowe za 1.40 zł na jedno miasto. 1.90 na dwa i 2.40 na 3 i więcej miast.
Jeżeli chodzi o ŚUM i WUM też mam podobny dylemat, ale raczej zdecyduję się na ŚUM. Jeżeli chodzi o prestiż uczelni, znam wielu lekarzy, którzy ukończyli ŚUM i są szanowani w środowisku. Jeżeli chodzi o WUM to w sumie nie mam pojęcia. Całkiem mi tu na śląsku odpowiada

Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: grysiiia »

Annobie, w takim razie przepraszam, mój błąd

A powiedz mi, skoro jesteś ze Śląska to ogólnie jak tam życie? Przez 3 lata mieszkałam w Krk i polubiłam to miasto. Katowic nie znam, al ekojarze z przestarzałych już chyba opinii i zakurzonym mieście górników z niebezpiecznym Sosnowcem
Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

Annobie
A jak to jest z Ligotą? Ligota to dzielnica Katowic czy tak jakby osobne miasteczko/gmina? Bo niby wszędzie pisze Katowice-Ligota, ale wolę się upewnić

Wiecie co, jak się mam tak nieoficjalnie wypowiedzieć o WUM bez popierania mojej opinii żadnym sensownymi argumentami, to ostatnio się zaczęli w komentarzach wypowiadać kandydaci na WUM. I jakbym tam miała iść, to bym chyba zrezygnowała. Serio, nie chciałabym z takimi ludźmi studiować
Ale to oczywiście pewnie tylko niewielki procent i pewnie na ŚUM-ie też się tacy ludzie zdarzą, chociaż wydaje mi się, że jednak Warszawa bardziej ściąga wszelki snobizm. Meh. Dobra. To koniec wypowiadania się o uczelni, na temat której nie mam bladego pojęcia
Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Annobie »

Katowice są świeżo odremontowane Centrum miasta jest śliczne Są dwa centra handlowe zaraz koło siebie - Galeria Katowicka i Supersam zaraz koło siebie, do tego Silesia kawałek dalej (3-5 minut tramwajem). Jeszcze jeżeli chodzi o Katowice w centrum miasta jest porozstawiane na rynku i w niektórych parkach Wi-Fi W autobusach KZK Gop nie ma internetu, ale czasami w Tyskich (trzeba mieć inne bilety) się trafią. Jeżeli chodzi o ŚUM nie wiem jak to wygląda tam z internetrem, czy trzeba mieć swój, tak jak na wydziałach biologii na UŚ, czy udostępniają ludziom. Jeżeli chodzi o infrastrukturę tak bardziej kulturalnie w Kato jest spodek, gdzie często są mecze koncerty itd. Z calego śląska zjeżdżają się tam ludzie na mistrzostwa świata w grach komputerowych Poza tym niedaleko jest fajny aquapark w Rudzie Śląskiej, moglibyśmy się kiedyś przed rozpoczęciem roku wybrać i spotkać tam razem (lub gdzieś bliżej, jeśli wolicie) Jest to gdzieś 30 minut od centrum Katowic.Katowice się ostatnio bardzo zmieniły i to na plus
Jeżeli chodzi o Sosnowiec to trochę mit, ale i tak ciągle śmialiśmy się ze znajomymi z goroli z Zagłębia Ale i tak niejeden człowiek ze śląska byłby gotowy się obrazić jeżeli ktoś powiedziałby, że kojaży go z Sosnowcem.
Ligota to dzielnica Katowic

Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: karooolajn »

Annobie jest uczelniane wifi na ŚUMie, tylko nie wszędzie łapie
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Blathmac »

Mamy WiFi?

Awatar użytkownika
kat94
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2016, o 00:45

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: kat94 »

Hej:) wiecie może czy na którychś uczelniach trzeba zawieźć dokumenty, mimo że jeszcze się na nie nie dostało?
Jednorożec
Posty: 20
Rejestracja: 2 lip 2015, o 12:06

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Jednorożec »

kat94

Z tego co mi wiadomo to nie, ale może być sytuacja jak we Wrocławiu że jest się jeszcze na liście rezerwowej, a już trzeba zawieść papiery
Awatar użytkownika
kat94
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2016, o 00:45

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: kat94 »

Jednorożec,

Dzięki za odpowiedź:) no właśnie o Wrocław głównie mi chodzi, bo na weterynarii np. na UP zrobili taki myk:)
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: karooolajn »

Blathmac no raczej Logujesz się przez uczelniany mail, łapie np w eskulapie i okolicach
Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

Jutro pierwsza lista, ciekawe jaki będzie próg po spadkach we Wrocławiu Pewnie zaczną się tu ludzie schodzić
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: MrBrightside »

Ważne, że na auli łapie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości