Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: Piotrr »

[mod] wydaje mi się że Jacek powiedział to bardziej ironicznie w odniesieniu do promyczka

Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: jacekp-bio »

persil1991 pisze:A co ma biologia molekularna do umiejętności analizy wyników badań krwi przez lekarza? Chyba że to były dwa niepowiązane ze sobą zdania.
To były jak najbardziej powiązane ironiczne dwa zdania jak stwierdził Piotrr. Markery wykorzystywane przy analizie HCV/HBV/HPV/HIV ilościowe i jakościowe to typowa biologia molekularna. Podobnie jak Mutacja G20210A w genie protrombiny, V Leiden,MTHFR, detekcja polimorfizmu w genie ACE, test na helicobacter pylori, BRCA1 i masa innych. [mod] lekarze nie znają tych testów . Szok zaliczyłem u lekarza kiedy test na HCV kiedy test przeciwciał dał wynik (+/-) a test PCR dał wynik (-) a lekarz stwierdził - no jest pan chory ! a chorobę zakończyłem usunięcie zarośniętego pęcherzyka żółciowego. Nie opiszę jazd z sanepidem. Ilu ludzi jednak zna testy, a ilu daje się zwodzić to inna sprawa.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: persil1991 »

Aaa teraz wszystko jasne
euphoria
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2016, o 09:48

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: euphoria »

Ale bzdury gadasz, promyczek. W tym roku na PUMie z anatomii było zwolnionych ledwo 15 osób, a zajęcia z tego przedmiotu mieli prowadzone i po polsku i po angielsku (slajdy, filmy). Łacina, choć nieobowiązkowa na samym egzaminie, również była wtłaczana do głowy. Pamiętaj, że wszystko zależy od asystenta, do tego sylabus, wymagania co roku także się zmieniają. Poza tym, jak zauważyli już inni, oceniać daną uczelnię najlepiej dopiero po paru latach. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości