Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: koterska »

W regulaminie warunków rekrutacji na studia na ŚUM w punkcie 12, podpunkt 3 napisane jest:

12. Warunkiem przyjęcia na I rok studiów jest uzyskanie lokaty na liście rankingowej
mieszczącej się w limicie przyjęć na dany kierunek i formę studiów oraz złożenie
pisemnej deklaracji podjęcia studiów (tzw. wpisu na I rok) na danym kierunku
w terminie wskazanym przez Wydziałową Komisję, wraz z niżej wymienionymi
dokumentami:
(.)
3) wyłącznie oryginałem świadectwa dojrzałości, które zostanie zwrócone
kandydatowi po zakończeniu procesu rekrutacji, z zastrzeżeniem § 10,


W związku z tym moje pytanie brzmi czy odpis świadectwa wydany przez CKE (ten który otrzymujemy wraz z oryginałem) jest zaliczany jako oryginał czy nie?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: MrBrightside »

ŚUM interesuje tylko ten żółto-złoty oryginalny papierek z wynikami. Niektóre uczelnie, np. UJ honorują te odpisy, ale ŚUM się do nich nie zalicza
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: koterska »

Ale przecież ten odpis różni się tylko jednym słowem w prawym górnym rogu i wg prawa jest tak samo ważny jak oryginał. Nie da się tego jakoś ominąć? Co jak się ma papiery na innej uczelni? Był ktoś w takiej sytuacji, że składał papiery i miał tylko odpis? I co usuwają z listy?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: MrBrightside »

Skoro regulamin mówi, że chcą oryginał, to wezmą tylko oryginał. Takie widzimisię uczelni, nie przeskoczysz. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu i zapytaj u źródła, co w takiej sytuacji zrobić.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: makebelieve »

Potwierdzam, tylko oryginał. Odpis jeśli możesz zostaw na drugiej uczelni, jeśli nie- musisz z którejś zrezygnować
True
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 19:56

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: True »

Typowe dla ŚUM, pilnowanie regulaminu, ale tylko w jedną stronę.
A w świetle prawa odpis jest tak samo ważny jak oryginał. Ale to jest ŚUM. Tu świat wygląda inaczej, prawo też
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: makebelieve »

ŚUM tworzy własne prawo
accac
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2016, o 17:27

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: accac »

Dowiadywał się ktoś w dziekanacie jak to wygląda przy tegorocznej rekrutacji?
Rzeczywiście nie chcą przyjmować tych oficjalnych odpisów wydawanych przez CKE?
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: ameba11 »

WAŻNE PYTANIE
Aktualnie nie mam w domu oryginału świadectwa maturalnego a tylko jego odpis(z wynikami z polskiego itd.) ale mam oryginalny aneks z wynikami z biologii i chemii z tegorocznej matury, na podstawie których się rekrutuję, w zeszłym roku tez poprawiałam maturę i szłam na farmację i tam pani z dziekanatu tylko spojrzała na świadectwo maturalne, a wzięła oryginał aneksu z wynikami z biologii i chemii ( tak było na SUM) teraz będę czekać na wydanie duplikatu świadectwa maturalnego(z 2014r.) ale jeśli się zakwalifikuję to nie zostanę przyjęta bo nie mam przy sobie oryginału pierwszego świadectwa?
Bardzo proszę o pomoc
Martusia11
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2016, o 21:28

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: Martusia11 »

Niestety tak jest na SUM, że biorą oryginały. ja od razu jak mi wzięli wyrobiłam sobie następny oryginał, żeby nie mieć problemów.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Oryginał świadectwa maturalnego a odpis

Post autor: Biochemik96 »

Martusia11, jak to wyrobiłaś sobie następny oryginał?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości