Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

klaudia888 pisze:Dostałam się do Krakowa z liczba punktow 72, 2 i jestem na 86 pozycji listy rankingowej. Także pierwszy próg nawet niższy niż 73 ☺

Gratuluję

Dla mnie tez jest nadzieja, może się na roku spotkamy

Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: nicpon500 »

Klaudyna123 pisze:Jak obstawiacie jutrzejszy próg w Poznaniu?
To jest wielka zagadka
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

a można zanosić papiery na dwie różnie uczelnie i potem odebrać z jednej jak zdecyduję, gdzie będę studiować?
Sorinika
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Sorinika »

NIE MOŻNA, po co blokujesz miejsca na dwóch uczelniach, oby takich ludzi wywalali z rekrutacji, tu inni walczą aby się gdziekolwiek dostać
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Sorinika pisze:NIE MOŻNA, po co blokujesz miejsca na dwóch uczelniach, oby takich ludzi wywalali z rekrutacji, tu inni walczą aby się gdziekolwiek dostać
nie blokuję miejsc dla mojego widzimisię
sytuacja wygląda tak, jestem na liście niestacjo we wrocku i nie mam pojęcia czy załapie się na stacjonarne, a dokumenty zanieść trzeba. liczę, że na poznań wejdę szybciej i tam też chcę zanieść dokumenty, aby mieć pewność, że w ogóle pójdę na studia w tym roku, bo tryb płatny nie wchodzi w grę w żadnym razie. jak tylko załapię się z którejś listy we wro od razu zwalniam poznań, bo zależy mi bardzo na tym mieście. walczę mocno o wrocław ale muszę gdzieś indziej się ulokować dla pewności, tak?
Sorinika
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Sorinika »

sytuacja wygląda tak, jestem na liście niestacjo we wrocku i nie mam pojęcia czy załapie się na stacjonarne, a dokumenty zanieść trzeba. liczę, że na poznań wejdę szybciej i tam też chcę zanieść dokumenty, aby mieć pewność, że w ogóle pójdę na studia w tym roku, bo tryb płatny nie wchodzi w grę w żadnym razie. jak tylko załapię się z którejś listy we wro od razu zwalniam poznań, bo zależy mi bardzo na tym mieście. walczę mocno o wrocław ale muszę gdzieś indziej się ulokować dla pewności, tak?

Jak tak to ok, więc. a na którym miejscu jesteś na rezerwowej?
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

ktoś wie o której jutro wyniki z Poznania?
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Sorinika pisze:Jak tak to ok, więc. a na którym miejscu jesteś na rezerwowej?
przede mną jest 70 osób, żeby dostać się na stacjo, różnica 7 ptk
Awatar użytkownika
wer51015
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2016, o 17:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: wer51015 »

Witam, udało mi się dostać na weterynarię w co nadal nie wierzę, bo po maturach myślałam, że kompletnie mi nie poszło. Tylko teraz mam problem, na początku bałam się że nie dostane się nigdzie, a teraz nie wiem gdzie złożyć dokumenty. Wrocław czy Warszawa Z jednej strony do Wrocławia mam dużo bliżej, ale duża część rodziny uważa że sggw na dyplomie to większa szansa na pracę. Muszę szybko podjąć decyzję bo dokumenty do Wrocławia przyjmują do soboty włacznie.
Proszę o przedstawianie mi swoich wrażeń związanych z danymi uczelniami lub usłyszanych od innych, ja niestety nie mam żadnych znajomych studiujących na tym kierunku.
Czy nazwa uczelni na dyplomie ma faktycznie znaczenie przy szukaniu pracy?
Jakie są stosunki wykładowców do studentów?
Szukałam już różnych opinii ale trudno coś znaleźć lub na obie uczelnie są negatywne wypowiedzi. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Pozdrawiam Weronika
Pan X
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2016, o 06:52

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Pan X »

wer51015 pisze:Witam, udało mi się dostać na weterynarię w co nadal nie wierzę, bo po maturach myślałam, że kompletnie mi nie poszło. Tylko teraz mam problem, na początku bałam się że nie dostane się nigdzie, a teraz nie wiem gdzie złożyć dokumenty. Wrocław czy Warszawa Z jednej strony do Wrocławia mam dużo bliżej, ale duża część rodziny uważa że sggw na dyplomie to większa szansa na pracę. Muszę szybko podjąć decyzję bo dokumenty do Wrocławia przyjmują do soboty włacznie.
Proszę o przedstawianie mi swoich wrażeń związanych z danymi uczelniami lub usłyszanych od innych, ja niestety nie mam żadnych znajomych studiujących na tym kierunku.
Czy nazwa uczelni na dyplomie ma faktycznie znaczenie przy szukaniu pracy?
Jakie są stosunki wykładowców do studentów?
Szukałam już różnych opinii ale trudno coś znaleźć lub na obie uczelnie są negatywne wypowiedzi. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Pozdrawiam Weronika

Z pewnością dyplom po SGGW jest poważniejszy ale według mnie to czy jesteś dobrym pracownikiem dla pracodawcy będzie zależeć wyłącznie od ciebie. Warszawa może ci dostarczyć lepszych warunków do nauki, ale Wrocław pewnie za bardzo nie odstaje. Osobiście uważam, że na weterynarii dużo zależy tylko i wyłącznie od twojego zaangażowania i własnej pracy i nieważne czy to będzie Wrocław, Warszawa czy jakiekolwiek inne miasto. Co z tego że na SGGw mają wypasione kliniki jeżeli student z tego nie korzysta a przyjmijmy że w Krakowie jeszcze takowych nie ma (nie wiem ile w tym prawdy) ale student chodzi na wolontariaty itp przez sześć lat zdobywając doświadczenie to dla mnie pracodawca który weźmie kogoś tylko dlatego że jest po bardziej prestiżowej uczelni jest idiotą. Powinno się patrzeć na nasze umiejętności i wiedze a nie na to jaki kawałek papieru masz. Mam nadzieję, że nie jest to chaotyczne
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

wer51015, pamiętaj, że zawsze można się przenosić! jeśli nie przypasuje Ci jedna uczelnia, możesz postarać się o przeniesienie.

z drugiej strony sama jestem ciekawa, jakie ludzie mają opinie o weterynarii na danej uczelni, jakie odczucia. o medycznych uczelniach można znaleźć multum informacji, a o przyrodniczych już nie bardzo
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Nie nastawiałabym się super na przeniesienie - aż tak łatwo nie jest, są różnice programowe (chyba, że akurat Wrocławlt Warszawa nie ma). Może nie tyle co na leku ale trochę opinii o różnych uczelniach jest.

Kits
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2016, o 21:09

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kits »

Hej, wiecie może do którego miejsca mniej-więcej na liście rezerwowej schodzi drugi nabór na UWM?

Mam 401 miejsce i zaczynam trochę szwankować bo znowu nie mogę się przebić przez nowe matury, więc śmiało możecie pozbawiać mnie złudzeńltD
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości