poprawa matury

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
KasiaMilka
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2016, o 16:09

poprawa matury

Post autor: KasiaMilka »

Hej,
mam kilka pytań, ponieważ w tym roku nie uda mi się dostać na lekarski i pójdę na inne studia, lecz chciałabym poprawić maturę za rok, może ktoś był w podobnej sytuacji i mógłby mi udzielić kilku rad Jak zorganizować czas na naukę, na co zwrócić szczególną uwagę? Z jakich źródeł się uczyć? Za każdą podpowiedź dziękuję
Awatar użytkownika
Naczi
Posty: 45
Rejestracja: 19 lip 2014, o 10:17

Re: poprawa matury

Post autor: Naczi »

Hej, ja poprawiałam maturę dwa razy więc mogę Ci pomóc Ogólnie jeśli jesteś nastawiona na lekarski to lepiej zostać w domu, niż iść n inne studia. Ja poszłam na farmację i mimo tego, że czas na naukę do matury miałam - nie chciało mi się dodatkowo uczyć. Chemia, którą miałam na studiach prawie w ogóle mi się nie przydała.

Ja porawiałam tylko chemię, korzystałam z podręczników Pazdro, zadania robiłam z Pazdro, Witowskiego, Maturalnie, że zdasz i wielu innych kserówek od korepetytorki. Warto chodzić na korepetycje, bo wtedy nauka idzie zdecydowanie łatwiej i szybciej. Najpierw poświęciłam czas na zaległości a od listopada zaczęłam powtórki do matury. Notatek nie robiłam - to strata czasu. Najważniejsze to robić dużo arkuszy i to na czas - żeby później na sali nam go nie zabrakło.
pirydoksyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2016, o 11:44

Re: poprawa matury

Post autor: pirydoksyna »

Cześć, ja również planuję poprawiać maturę. W tym roku pisałam pierwszy raz i zarówno z biologii jak i z chemii nie poszło mi zbyt dobrze.
Na ten rok zostaję w domu, zapiszę się pewnie tylko do jakiejś szkoły.

Uczyć chce się zacząć od sierpnia (do końca lipca wakacje haha), tylko nie wiem narazie jak się za to zabrać, bo czuję się, jakbym uczyła się czegoś, co już umiem.

Zamierzam korzystać z podręczników Nowej Ery zarówno z biologii jak i z chemii, zbiory pazdro z chemii, witowski z biologii. Dodatkowo nowa era, może jakieś arkusze z operonu i maturalnie, że zdasz.
No i oczywiście arkusze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości