Kiedy rozwiązywać zadania???

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
MałyKomandos
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2016, o 16:43

Kiedy rozwiązywać zadania???

Post autor: MałyKomandos »

Witajcie, mam dylemat. Uczę się danego tematu z biologii, kiedy rozwiązywać zadania ze zbiorów, po danym temacie, po dziale, czy dopiero w 3 klasie przed maturą?
selenie
Posty: 18
Rejestracja: 5 lip 2016, o 14:58

Re: Kiedy rozwiązywać zadania???

Post autor: selenie »

Lepiej chyba po temacie , żeby jakoś utrwalić wiedzę i douczyć się tego z czym masz problem. W 3 klasie to już bym robiła mieszane zadania z róznych działów.
MałyKomandos
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2016, o 16:43

Re: Kiedy rozwiązywać zadania???

Post autor: MałyKomandos »

dzięki, może ktoś poda swoją metodę? Btw warto zainwestować w Medyka? (Chemia)
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Kiedy rozwiązywać zadania???

Post autor: JanJensen »

Ja czasem zaczynam od zadań, żeby zobaczyć jak stoję z materiałem. Tzn. wiem, na co zwrócić uwagę w tekście, bo znam pytania do danego tematu. Odpowiadam sobie w myślach ( zawsze zna się odpowiedzi na część pytań ) i dopiero zabieram się za tekst i z nim sprawdzam to co obstawiłem. Nie byłem w bio-chemie, uczę się tego sam, ale już wiem z doświadczenia, że samo czytanie daje bardzo niewiele, a temat trzeba ugryźć na wiele sposobów, a trudniejsze tematy okopać dookoła pogłębionymi materiałami, filmami z YT po prostu dla lepszego zrozumienia.

Medyka nie znam, ale niech ktoś powie czy warto.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości