Ile osób odpada na Medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Amina »

Nie zastanawiałam się nad tym ale coś w tym jest.
W przypadku anatomii to chyba najbardziej widać - problemy zaczęły się w prosektorium - konieczność wyjścia i zaczerpnięcie powietrza były na porządku dziennym, do tego dochodzą omdlenia czy zasłabnięcia. Asystent na końcu powiedział, że dobrze że żadna nie zrobiła sobie krzywdy. W grupie miałam 19 osób, z czego 6 to dziewczyny, a w innych grupach było podobnie. Poprawkę miały 4 dziewczyny i chłopak. Ostatecznie odpadły przez anatomię, histologię oraz zrezygnowały w sumie 4 moje koleżanki. Kiedy ostatnio spotkałyśmy się towarzysko dowiedziałam się, że jedna z nich celuje w tym roku na pielęgniarstwo a jedna na położnictwo.
Co do stresu to oczywiście jest i dotyka w równym stopniu każdego - u mnie zauważyłam ostatnio, że wypada mi więcej włosów. Mam nadzieję, że wakacje i odpoczynek to odwrócą.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: ryniofit8000 »

Amina, u nas nigdy nie było takich rzeczy jeśli chodzi o anatomię, jedna osoba miała problem ale tylko na początku
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: djulie »

Dokładnie, u nas podobnie, pierwsze słyszę, żeby było jakieś masowe wychodzenie
Może to też akurat taki rocznik, ale generalnie nie ma z tym problemów, to nie jest takie straszne

Jak rozmawiałam z ludźmi, to niektórzy to zetknięcie ze zwłokami nieco przeżywali potem, ale nie było potrzeby tracić zajęć przez omdlenia i każdy wytrzymywał na spokojnie
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

U nas sekcja dziecka na IV roku na patomorfologii wywołała dość spore poruszenie, zwłaszcza wśród żeńskiej części grupy. A tak to przez 6 lat nie dostrzegłem różnicy między płciami.
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Termo »

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale chyba coś w tym jest gdyż na moim roczniku dziewczyny stanowią ok. 30% roku a ostatnio słyszałem że wszystkie osoby z 15, które nie uzyskały dopuszczenia do żadnego terminu z egzaminu z biochemii to panie.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Ile osób odpada/rezygnuje na lekarskim na pierwszym roku i w ciągu 6 lat studiów na uniwersytetach medycznych w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu?
Te cztery uniwersytety interesują mnie najbardziej.

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

W Poznaniu w ciągu 6 lat odpadło/zrezygnowało ~40 osób, większość w ciągu pierwszych dwóch lat.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Anthrax »

Gdańsk - w tym roku więcej osób było dopuszczonych do anatomii i zdało egzamin niż w roku poprzednim (bilans obecnej sesji: 33 osoby niedopuszczone, 50 osób nie zdało szpilek, o zdawalności teorii i ewentualnych egzaminów ustnych nie mam już informacji)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Mårran »

W Gdańsku jest o tyle dziko ze statystykami, że katedry, zwłaszcza anatomia, na której odpada najwięcej, zmieniają zasady z roku na rok i raz koła i egzamin są testowe i większość zdaje, a innym razem otwarte. Poza tym u nas od pierwszego roku można brać repety, więc nie tak strasznie dużo osób odpada w ogóle.
Pani Buka
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Ile osób odpada/rezygnuje na (zwykłym) lekarskim na UMEDzie w Łodzi w przeciągu pierwszego roku i w przeciągu sześciu lat studiów? Ma ktoś jakieś informacje?

Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Largix »

Mało.
W moim roczniku po 1 roku z 32 grup zrobiło się 29. Grupy są 12-osobowe, ale nie w każdej jest (i był) komplet osób.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: nika0645 »

W Szczecinie najgorzej jest na pierwszym i drugim roku, ale tragedii też nie ma. Wiadomo, ruchy w liczbie studiujących osób są, ale większość z tego to albo migruje pomiędzy uczelniami, albo rezygnuje z osobistych powodów. W zeszłym roku po pierwszym roku odpadło chyba jakieś 20 osób, z czego spora część poszła na repetę
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: tchorz »

Pierwszy termin oblało z fizjo na cm uj 111 osób. Czyli zrezygnowali z Gausa. Ciekawe ile obleje drugi? trzeciego nie ma.
Z biochemii 81 nie zdało pierwszego terminu.tez trzeciego ani dopytek nie ma
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości