Poprawa matury - problem z rodzicami

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: halidor »

myślę, że rodzice chcą dobrze ale zapytaj samą siebie , czy chcesz wybrać NAPRAWDĘ te studia?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: Mårran »

Nauka 8 godzin dziennie do matury plus korki to norma dla was? Ja wam współczuję, ktoś musi być strasznie słaby, że tyle potrzebuje. Zero organizacji czasu i efektywności nauki.

Jak nie będzie siedziała 8 godzin Z CHĘCIĄ do MATURY, to sobie nie poradzi na lekarskim? o W takim razie chyba nikt, kto już jest na tych studiach, sobie na nich nie radzi.

Lel
Pani Buka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: persil1991 »

Takie wygórowane wymagania Twoich rodziców spowodują, że w maju, na maturze. spalisz się. Będziesz zestresowana, w głowie pojawi się pustka. na własnym przykładzie. Bardzo chciałem zdać za pierwszym razem prawo jazdy i miałem dokładnie tak samo. Mózg mi się wyłączyć i o mało nie przywaliłbym w mur. Na placu manewrowym Dopiero, gdy do zadania podszedłem na spokojnie, było wszystko ok i egzamin zdany bez problemu.

Najpierw musisz się więc uporać z problemem własnych rodziców i ich chorej ambicji.

PS. Skoro rodziców stać na niestacjonarne prawo (choć nie wiem, ile kosztuje), opłacenie kursów, korepetycji itp., to może opłaciliby Ci rok niestacjonarnej medycyny i problem rozwiązałby się sam?
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: nadfad »

[at], niestacjonarne prawo jest wiele tańsze niż studia medyczne.

Wyprowadzka z domu, praca, nauka wedle własnych chęci to najlepsza opcja.


[mod], wczoraj znalazłem notatki na pebx, z ciekawości pobrałem, gdzieś czytałem, że to nie są Twoje notatki tylko ktoś sobie tak je nazwał. Ad rem - otworzyłem plik zatytułowany Fotosynteza i tam nie było zdaje się, żadnego czytelnego schematu, ponadto były opisane tak niepotrzebne rzeczy jak autorzy prac nad fotosyntezą. To Twoje?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: persil1991 »

nadfad pisze:[mod], wczoraj znalazłem notatki na pebx, z ciekawości pobrałem, gdzieś czytałem, że to nie są Twoje notatki tylko ktoś sobie tak je nazwał. Ad rem - otworzyłem plik zatytułowany Fotosynteza i tam nie było zdaje się, żadnego czytelnego schematu, ponadto były opisane tak niepotrzebne rzeczy jak autorzy prac nad fotosyntezą. To Twoje?
Nie, w moich notatkach nie ma pliku o nazwie Fotosynteza". Dla pewności napiszę Ci wiadomość na PW.
Awatar użytkownika
SułtanSosnowca
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:05

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: SułtanSosnowca »

O nie:00 twoim rodzica zależy żebyś wyrosła na ludzi i miała dobra/pewnie lepsza od nich (bo rodzice zawsze chcą lepszego dla dzieci ) przyszłość. Ale lipa. Nie zazdroszczę

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Poprawa matury - problem z rodzicami

Post autor: nika0645 »

Częściowo rozumiem Twój problem, bo sama miałam niegdyś w domu podobną sytuację, też zostałam na rok by powtórnie przygotować się do matury, ale z samej biologii. Musisz z rodzicami porozmawiać. To jedyne wyjście. A nauka 8h dziennie plus korepetycje to nie jest dobry pomysł. Nie obejrzysz się, a będziesz miała dosyć, dodatkowo, jak ktoś już tu zdążył wspomnieć, jeżeli aż tyle miałabyś siedzieć do matury. to co zrobisz na studiach, gdzie materiału jest o wiele, wiele więcej w krótszy czas do zrobienia? Musisz organizować sobie wolny czas, odpoczynek, żeby znów mieć siły do pracy. Sama mając nawał materiału czy to w ciągu roku przed rozmaitymi zaliczeniami, czy potem egzaminami po prostu w pewnej chwili rzucałam wszystko w kąt, by coś obejrzeć/wyjść na dwór/na trening/na imprezę. Mózg potrzebuje odpoczynku

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości