LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Biochemik96 »

Mieszkam w Kaliszu. W tym roku dostałem się na lekarski.
Ze wszystkich jedenastu dwuprzedmiotówek wybrałem cztery, które są dla mnie priorytetowe - Gdańsk, Łódź, Poznań i Szczecin(alfabetycznie). Zebrałem już kilka opinii o wydziałach lekarskich w tych miastach, ale pragnę usłyszeć więcej opinii studentów, będących po pierwszym roku lekarskiego na tych uczelniach.

Mam wielką nadzieję na wiele studenckich opinii na temat kierunku lekarskiego na powyższych uczelniach, najważniejszych kryteriów jakimi należy się kierować przy wyborze uczelni i merytoryczną dyskusję

Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Loa_Loa »

Biochemik96, wybierz miasto, do którego masz najbliżej, aby dojazd do rodziny nie był największym problemem Też wybieram pod względem odległości, ale czy w tym roku wejdę - nie wiem.
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: djulie »

Niżej są tematy, w których ludzie (m.in. ja) wypowiadali się o Gdańsku i Poznaniu, z zeszłego roku też
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Biochemik96 »

Najprawdopodobniej wybiorę Łódź. Na pewno lekko to tam nie jest, bo wiadomo lekarski to chyba nigdzie nie jest lajtowy i do tego Gauss z histologii, miasto też pozostawia wiele do życzenia, ale że jestem z Kalisza to do domu będę miał blisko, jestem domatorem, więc będę się poruszał raczej tylko w obrębie drogi z domu na zajęcia (które są praktycznie w trzech miejscach), a poza tym - co jest bardzo ważne -I wydział lekarski na UMEDzie w Łodzi jest w ścisłej czołówce wśród najlepszych wydziałów lekarskich w Polsce i bardzo dobrze (podobnie jak Gdańsk) pisze LEK

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Mårran »

Ja bym wolała Gdańsk niż Łódź, ale pewnie jakbym mieszkała blisko Łodzi zamiast mieć autostradę do Gdańska, to bym inaczej mówiła
Pani Buka
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: djulie »

W Gdańsku wszystkie zajęcia są prawie że w jednym miejscu (ewentualnie w obrębie ok. 5 min drogi pomiędzy budynkami), ale z drugiej strony, na Twoim miejscu poszłabym do Łodzi, bo bliżej so just sayin
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: nika0645 »

Również polecam uczelnię najbliżej Twojego domu. Już zdążyłam sobie poobserwować i porozmawiać z ludźmi, którzy mają 16 godzin w jedną stronę i, przy dobrych wiatrach, wracają do domu dwa razy w roku. Sama tym głównie kierowałam się przy wyborze i nie żałuję. A uczelnia (i ludzie) też bardzo mi się spodobała.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Biochemik96 »

Z tego co się dowiedziałem to Łódź ma tylko 3 minusy:
- krzywa Gaussa z zaliczeń z histologii
- zajęcia rozlokowane (w praktyce) w 3 miejscach
- miasto piękne nie jest"

A poza tym same plusy:
- wydział lekarski jest w ścisłej czołówce wśród najlepszych wydziałów lekarskich w Polsce
- LEK pisany na dobrym, wysokim poziomie w ciągu ostatnich 3 lat
- anatomia całkiem spoko i do przejścia
- miła atmosfera na uczelni
- nowoczesne CKD i oddany w 2013 roku do użytku nowoczesny szpital (podobno jeden z najlepszych w Polsce)

Ma ktoś coś do dodania w kwestii plusów i minusów Łodzi?
Będzie mi to bardzo pomocne

Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Largix »

Biochemik96 pisze:krzywa Gaussa z zaliczeń z histologii
Ta krzywa Gaussa na egzaminie z histologii to ściema. Profesor i tak ustala sobie próg punktowy według własnego widzimisię". Poza tym nawet gdyby przestrzegali rozkładu Gaussa, to jest on wyliczany przed dodaniem punktów z kolokwiów. W praktyce wygląda to tak, że niektórzy mieli po +15 punktów do egzaminu. Jak próg wyniósł 35~ punktów, to raczej ciężko było nie wystrzelać tych 20.
Biochemik96 pisze: zajęcia rozlokowane (w praktyce) w 3 miejscach
Nie wiem jak jest w innych miastach, więc nie za bardzo mogę się wypowiadać, ale większych problemów z tym nie ma. Miasto jest dobrze skomunikowane.
Biochemik96 pisze:- miasto piękne nie jest"
Ma swój urok
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Mårran »

Biochemik96 pisze:- wydział lekarski jest w ścisłej czołówce wśród najlepszych wydziałów lekarskich w Polsce
Według.?

Nie żebym miała coś do Łodzi, ale to raczej śmieszne założenie.
Pani Buka
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Biochemik96 »

M&#xE5rran pisze:
Biochemik96 pisze:- wydział lekarski jest w ścisłej czołówce wśród najlepszych wydziałów lekarskich w Polsce
Według.?

Nie żebym miała coś do Łodzi, ale to raczej śmieszne założenie.
Już precyzję - według rankingu PERSPEKTYWY 2016.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Mårran »

Acha
Pani Buka
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: LEKARSKI: Gdańsk, Łódź, Poznań czy Szczecin?

Post autor: Biochemik96 »

Mårran, co sądzisz o tym rankingu wydziałów lekarskich?
Mnie zdziwiło, że Wydział Lekarski w Łodzi został uplasowany na 4 miejscu. Myślałem, że będzie niżej, a tu takie zaskoczenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości