Poprawa matury podczas weterynari

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
MagicznyKonrad
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2016, o 16:07

Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: MagicznyKonrad »

Cześć, mam problem i może wy mi doradzicie
Napisałem w tym roku maturę na 75% zarówno z chemii i z biologii co +92% z matury z matematyki dało w sumie 242 pkt rekrutacyjne na wydział lekarski we Wrocławiu. Jednak za mało, ale udało mi się załapać na weterynarie. I meritum czy z ludzkiego podejścia możliwe jest poprawienie matury podczas studiów na weterynarii? Chodzi mi bardziej czy możliwe jest utrzymanie się na kierunku ale i przy tym na bieżąco poprawiać materiał w celu poprawy matury? Nie chciałbym zostać na lodzie gdyby nie udało mi się poprawić matury ale i chciałbym osiągnąć pułap medycyny.
MagicznyKonrad
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2016, o 16:07

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: MagicznyKonrad »

PS. zrobiłem literówkę w tytule, oczywiście weterynarii
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: Kas_ia »

Znam ludzi, którzy poprawiali maturę podczas studiów, zarowno na I, II, a nawet na III roku i sie dostawali na ten swój lekarski/stomę, więc tak - jest to możliwe. Matura w porównaniu ze studiowaniem weterynarii to pikuś, więc można ją dorzucić. Z resztą nie trzeba wszystkiego zdawać w pierwszych terminach i na 5, więc jak się odrobinę odpuści to mozna jeszcze coś dorzucić.
Awatar użytkownika
Kalimach
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2013, o 14:15

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: Kalimach »

Jeżeli chcesz iść na medycynę to uważam że powinieneś zostać ten rok w domu i się uczyć do matury. Nie odbierz tego jako atak w twoją stronę, ale idąc na weterynarię jednocześnie chcąc poprawić maturę by iść na medyczny, odbierasz miejsce komuś ktoś chciałby iść na weterynarię od samego początku z zamiarem zostania Lekarzem Weterynarii
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: randomlogin »

No i niech odbiera. Ma tyle punktow zeby miec do tego prawo, a w razie czego po roku ma sensowny kierunek juz rozpoczety, a nie zostaje z niczym.

Matkop96
Posty: 98
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:01

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: Matkop96 »

Oj Na wecie z poprawa matury jest niestety ciężko, co prawda nauki Nie jest aż tyle że nie masz czasu otworzyć książki do matury, ale każdy potrzebuje trochę przerwy i odpoczynku od nauki.
Próbowałem ja w tym roku i niestety mój wynik jest identyczny jak w zeszłym, próbowała również moja koleżanka ktora chce sie przenieść Na medycynę - poświęciła cały wolny czas na zadania A i tak jak twierdzi zrobiła ich za mało, niestsy jej wynik również jest identyczny jak w zeszłym roku. Nie wiem jak to mozliwe bo jednak weterynaria troszke poszerza pkt patrzenia i rozwija nieco myślenie. Chciaz mi niektóre informacje ze studiów przeszkodzily. Ale to chyba tylko i wyłącznie moja głupota Ale decyzja należy do Ciebie.
MagicznyKonrad
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2016, o 16:07

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: MagicznyKonrad »

Wydaje mi się też całkiem dobrym pomysłem, żeby pójść na weterynarie na rok, wziąć dziekankę i podczas niej spróbować poprawić maturę. Jest to o tyle spoko że mam zabezpieczenie gdyby mi się nie udało, jakie są wasze opinie?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: Kas_ia »

MagicznyKonrad pisze:Wydaje mi się też całkiem dobrym pomysłem, żeby pójść na weterynarie na rok, wziąć dziekankę i podczas niej spróbować poprawić maturę. Jest to o tyle spoko że mam zabezpieczenie gdyby mi się nie udało, jakie są wasze opinie?
Na 2 roku w letnim semestrze jest w miarę luźno (jesli w ogole mozna uzyc takiego okreslenia odnośnie wety), możesz wtedy probowac poprawiac.
MagicznyKonrad
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2016, o 16:07

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: MagicznyKonrad »

Dziękuję za pomoc w tej sprawie, zacząłem powoli łapać zajawkę na ten kierunek ale w praktyce się przekonamy czy jednak wolałbym medycynę. Jeszcze mam pytanko czy nie jest problemem dla uczelni wziąć zielonego pierwszaka na praktyki? Wyczytałem na jednym z blogów że autorka już na pierwszym roku złożyła pismo na praktyki i ją wzięli.
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: JellyTime »

Mówisz o praktykach na wecie?
Nie musisz składać żadnych podań, idziesz do lecznicy, pytasz się, czy jest możliwość wolontariatu dla żółtodzioba i tyle
MagicznyKonrad
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2016, o 16:07

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: MagicznyKonrad »

A ogólnie praktyki na 1 roku to dobry pomysł? bo jak zacząłem się interesować to zdania są podzielone, niektórzy mówią że ciężko wyrobić z materiałem a inni że zyskuje się wiedzę która się przyda do ćwiczeń.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: micra »

Pierwszy raz poszłam na praktyki do lecznicy w wakacje po drugim roku. Niewiele z nich wyniosłam, bo raz nic praktycznego nie wiedziałam (po 3 roku to co innego), a dwa lekarze traktowali mnie tam jak wynieść, przynieść, pozamiataj (plus byłam osobą na której można się wyżyć za swoje niepowodzenia). Także dużo zależy na kogo trafisz, ale według mnie w trakcie roku akademickiego jeszcze na 1 roku nie ma to większego sensu (najpierw przeżyj szok związany ze studiowaniem wety)
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: Poprawa matury podczas weterynari

Post autor: JellyTime »

Wiedza do ćwiczeń Ci się nie przyda - na pewno nie do tych na pierwszym roku. Dopiero na trzecim, gdy będą uczyć iniekcji, pobierania krwi czy szycia, będziesz już to wszystko - przynajmniej częściowo - wiedział. Praktyki nie będą zżerać Ci aż tyle czasu, żeby nie wyrobić się z materiałem na studia. Zawsze można chodzić w weekendy.
Ja zaczęłam w wakacje po pierwszym roku i uważam, że dało mi to bardzo dużo. Niby nic nie wiedziałam, ale i tak nabierałam leki, robiłam zastrzyki, asystowałam przy zabiegach. Więc jak dla mnie - im wcześniej tym lepiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości