Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
NaturalBornNihilist
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2016, o 17:35

Re: Maturzyści 2017

Post autor: NaturalBornNihilist »

A to dobrze, dziękuję za odpowiedź
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

ooo97 pisze:Anaelis77, a myślisz że jest później możliwość przeniesienia z dwuprzedmiotówki na trój. Np. po pierwszym roku?
Myślę, że tak, ale musiałabyś jeszcze o tym poczytać:)
oldrelative
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2016, o 20:28

Re: Maturzyści 2017

Post autor: oldrelative »

cześć, nie chcę się jeszcze uczyć (pełna mobilizacja od września), ale w wakacje chcę skompletować wszystkie książki aby potem nie było wymówek ale mam pytanie na które nigdzie nie mogę znalezc odpowiedzi: czym się różnią zbiory Witowskiego od siebie? bo jedna seria to cztery książki Zbiór zadań maturalnych z odpowiedziami cz. 1,2,3,4 (białe z kolorowymi lamówkami) i cztery książki o tym samym tytule ale w innych okładkach (taki ciemny design).

Czym się różnią w treści? bo tytuł ten sam,a nigdzie nie znajduję odpowiedzi :C
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anthrax »

Pewnie są to wydania z różnych lat. Szukaj tych do matury 2017.
pirydoksyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2016, o 11:44

Re: Maturzyści 2017

Post autor: pirydoksyna »

Szczerze mówiąc jestem trochę załamana informacją o tym trzecim przedmiocie do Lublina. Celowałam właśnie w tą uczelnię na przyszły rok. W tym roku wynik z matmy podstawowej to 84%, wiec jakby 42% z rozszerzonej. Nie dam rady nauczyc sie od podstaw kolejnego przemiotu. Czyli w przyszłym roku Lublin odpada?
A macie gdzieś link albo źródło z tą informacją? Nie wiecie, jak będzie na stomie?

Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

pirydoksyna, z 84% szanse są tyle że wyniki z biologii i chemii musiałyby oscylować wokół 100%. Kraków ma teraz takie warunki rekrutacji jak za rok Lublin, i tam przy 100% matmy podstawowej trzeba mieć minimum 95% z biologii i chemii (według ostatniego progu z 2015 roku). Trochę ciężko, ale do zrobienia. Tyle, że to Kraków, wiadomo, idą najlepsi, więc do Lublina próg będzie pewnie trochę niższy:) Można też porównać z Olsztynem, mimo że biorą trzy rozszerzenia. Tam, licząc, że matma podstawowa x1, a rozszerzenia x2, wychodzi, że przy 100% z matmy, biologię i chemię trzeba napisać na minimum 89% (ostatni próg 2015). Także myślę, że Lublin będzie gdzieś pośrodku. Przypuszczam, że 460 punktów trzeba będzie mieć na pewno. Czyli przy twoich 84% z matmy, biologia i chemia musi być gdzieś po 95%. Niezbyt optymistyczne prognozy, ale jest cień nadziei:) Powodzenia!
Załączniki
zalacznik_do_uchwaly_senatu_-_warunki_rekrutacji__2017-2018.pdf
(328.9 KiB) Pobrany 14 razy
pirydoksyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2016, o 11:44

Re: Maturzyści 2017

Post autor: pirydoksyna »

A nie wiecie jak z innymi miastami? Mam nadzieję, że żadna uczelnia już nie planuje takich cudownych zmian.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Cappy »

pirydoksyna, o to samo chciałem zapytac. Gdyby ktoś coś wiedział.
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: ooo97 »

pirydoksyna, cudowne zmiany wprowadza jeszcze Radom. Też liczyłam ogromnie na Lublin, a tutaj taka zmiana Zastanawiam się teraz nad fizyką, część materiału pokrywa się z chemią i rozmawiałam też z osobą z mat/fizu i tyle się dowiedziałam, że zdać na 50/60 ciężko nie jest jeśli się ogarnie arkusze i vademeca. Faktycznie gdyby tak przysiąść w weekendy do fizyki może byłby cień nadziei.
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Maturzyści 2017

Post autor: JanJensen »

Ardorn pisze:słyszał ktoś z was może o szkole witowskiego ? nie żebym miał się w to bawić jestem ciekaw waszych opinii na ten temat

ciekawe ma warunki przyjęcia

Podstawowym kryterium przyjęcia na zajęcia w Szkole Witowskiego jest bardzo dobra (5,0) ocena z matematyki na koniec ostatniej klasy LO poprzedzającej moment zgłoszenia (tzn. jeśli zgłasza się maturzysta, na początku klasy trzeciej, to musi mieć on ocenę bardzo dobrą (5,0) z matematyki). Ocena z chemii nie ma znaczenia. Do szkoły zapisać się również mogą osoby z oceną dobrą (4,0) z matematyki ale wówczas Szkoła nie daje gwarancji sukcesu, a zajęcia są droższe. Szkoła Witowskiego nie przyjmuje osób z oceną dostateczną i dopuszczającą z matematyki.


aż śmiać sie chce czytając to
Ciężko mieć 5 nie pracując. Gość premiuje osoby, które uczą się na bieżąco, co wcale nie znaczy, że to te inteligentne i, że najlepiej zdadzą maturę. Generalnie popieram jego pomysł, mimo, że lic dawno za mną.
lonelygirl5
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2015, o 17:22

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lonelygirl5 »

hej) ja jestem zdruzgotana tą wiadomoscią. Rownież bardzo liczyłam na Lublin a tu taka niespodzianka. Jednak nie mogę się rozczytac w tej ustawie - czy matma P i R są mierzone tak samo czy jest jakiś przelicznik ? Dziekuje z góry za odp:)
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

lonelygirl5 pisze:hej) ja jestem zdruzgotana tą wiadomoscią. Rownież bardzo liczyłam na Lublin a tu taka niespodzianka. Jednak nie mogę się rozczytac w tej ustawie - czy matma P i R są mierzone tak samo czy jest jakiś przelicznik ? Dziekuje z góry za odp:)
Podstawa x1, rozszerzenie x2

ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: ooo97 »

A zbaczając z tematu rekrutacji wiecie może czy w takim Żaku lub innej policealnej są liczone punkty ECTS?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości