Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

dorotkaa96 pisze:hej, dysponuje ktoś planem zajęć z poznania? nigdzie tego nie ma
Plany zajęć pojawiają się we wrześniu (jakoś pod koniec )

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Kaamilaa pisze:Plany zajęć pojawiają się we wrześniu (jakoś pod koniec )
myślałam bardziej, że znajdę taki z poprzednich lat
Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: nicpon500 »

dorotkaa96, ja mam plan na 1 sem z poprzedniego roku to jak coś priv
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

dorotkaa96 pisze:
Kaamilaa pisze:Plany zajęć pojawiają się we wrześniu (jakoś pod koniec )
myślałam bardziej, że znajdę taki z poprzednich lat
Aa, ok. Plany zajęć zawsze znikają ze strony jak się semestr kończy.

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

ok, bardzo dziękuję za info

a o tych praktykach ktoś coś?
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Tutaj sprawdzalas?
wet.up.wroc.pl/index.php/studia/studia-jednolite/praktyki-studenckie
Program, zasady odbywania i zaliczania praktyki sanitarnej - Załącznik nr 3 Regulaminu Praktyk?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

dorotkaa96 pisze:hej, dysponuje ktoś planem zajęć z poznania? nigdzie tego nie ma

mam jeszcze pytanie odnoście praktyk w ramach inspektoratu. to musi być rzeźnia, czy można się załapać na coś, że tak powiem, przyjemniejszego? np w poznaniu na liście miejsc, w których mogą odbywać się praktyki widnieje także laboratorium weterynaryjne, przetwórstwo mięsa, przetwórstwo mleka i parę innych nie związanych stricte z ubojem.
we worcku nie znalazłam jeszcze takich informacji, więc byłabym wdzięczna, jeśli ktoś się podzieli wiedzą

jeśli zadaję pytania nie w temacie, bardzo proszę o ukierunkowanie na odpowiedni dział
Praktyki w inspekcji są po 4 i po 5 roku i te po 4 roku faktycznie obejmują ubojnie ( w przypadku Wrocławia ubojnia duzych zwierzat - do wyboru konie, bydło, świnie). Nie wiem jak na innych uczelniach, ale we Wrocku na 4 roku jest jeszcze obowiązkowy 3-dniowy wyjazd na rzeźnię i mleczarnię w ramach przedmiotu higiena zwierząt rzeźnych i mięsa". Tam wtedy naprawdę trzeba byc, a te 2-tygodniowe w rzezni, to juz sie mozna dogadac. Po 5 roku są w przetwórstwie.
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Kas_ia, co to znaczy, że da się dogadać 2- tygodniowe praktyki? przecież każdy musi je odbyć, nie ma podpisu od znajomego koleżanki wujka pana franka który to rzeźnikiem jest )
Jupiter
Posty: 35
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 17:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Jupiter »

panienkar pisze:Ale dostałaś maila na stacjo czy niestacjo? Ja nie dostałam. Ile miałaś pkt?
Ktoś wie jaki próg na SGGW?
na niestacjo i 130.
Myślę, że jeszcze spadnie trochę, we Wrocławiu np stanęło chyba na 115, wiec no

w samą porę odpowiadam oczywiście xd
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

dorotkaa96 pisze:Kas_ia, co to znaczy, że da się dogadać 2- tygodniowe praktyki? przecież każdy musi je odbyć, nie ma podpisu od znajomego koleżanki wujka pana franka który to rzeźnikiem jest )
Powiedzmy, ze lekarze w rzeźni mają lepsze rzeczy do roboty niż niańczenie studentów przez całe 2 tygodnie
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Kas_ia pisze:Powiedzmy, ze lekarze w rzeźni mają lepsze rzeczy do roboty niż niańczenie studentów przez całe 2 tygodnie
nie pomyślałam o tym trochę mnie to podbudowało, jakoś mnie nie ciągnie do takich miejsc, to raczej zrozumiałe.

a studenci z poznania, jak tam praktyki w inspektoracie? ciągle mnie zastanawia dość długa i dość obszerna lista placówek, z czego nie wszystkie to mordownie.
Załączniki
praktyki-wet-inspektoracie.pdf
(1.18 MiB) Pobrany 22 razy
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

To chyba właśnie dobrze, że jest w czym wybierać. wszystko przede mną ale z tego słyszałam to nikt z moich znajomych nie ma traumatycznych wspomnień.
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Kaamilaa pisze:To chyba właśnie dobrze, że jest w czym wybierać. wszystko przede mną ale z tego słyszałam to nikt z moich znajomych nie ma traumatycznych wspomnień.
właśnie wspaniale, naczytałam się, że praktyka w rzeźni jest niezbędna, a tu poznań oferuje taką szeroką gamę praktyk i jestem ciekawa czy naprawdę można ominąć mniej przyjemne miejsca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości