Badania lekarskie na studia - kierunek chemiczny

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Domka97
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2016, o 22:08

Badania lekarskie na studia - kierunek chemiczny

Post autor: Domka97 »

Witam,
mam pytanie, czy jest tutaj ktoś kto studiuje jakikolwiek kierunek chemiczny (Chemię, Technologię chemiczną, Inżynierię chemiczną i procesową), a jest alergikiem lub ma na przykład atopowe zapalenie skóry.
Czy miał ktoś taki przypadek, że lekarz nie wydał orzeczenia o przeciwwskazaniach, mimo że osoba była przyjęta na studia?
W zasadzie takie choroby moim zdaniem mogą być uciążliwe, ale nie zdaje mi się żeby uniemożliwiały studiowanie czy nawet pracę, ale chodzi mi bardziej o to czy na pewno taka osoba nie zostanie dopuszczona do studiowania.

Przepraszam jeżeli tematyka nie pasuje do forum. Bardzo zależy mi na odpowiedzi.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Badania lekarskie na studia - kierunek chemiczny

Post autor: randomlogin »

Albo ty sie pogubilas w podwojnych zaprzeczeniach, albo ja - ale jesli dobrze rozumiem pytasz czy z AZSem istnieje ryzyko, ze cie nie dopuszcza do studiowania ze wzgledow medycznych? Tak, istnieje - ale nie ma powszechnie obowiazujacych zasad, ktore mowilyby na pewno tak albo na pewno nie, to jest kazdorazowo indywidualna decyzja i indywidualna odpowiedzialnosc lekarza wystawiajacego zaswiadczenie. Prawdopodobnie znajdziesz takiego, ktory zapyta czy na pewno wiesz co robisz, a jesli potwierdzisz, to papierek dostaniesz, ewentualnie z krotsza data do kolejnej kontroli.
Domka97
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2016, o 22:08

Re: Badania lekarskie na studia - kierunek chemiczny

Post autor: Domka97 »

Może i się pogubiłam, dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości