najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
patiizg1
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 13:51

najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: patiizg1 »

mam takie pytanie, wiem, że gdzieś już ten wątek był ale jest on przestarzały, a chciałabym wiedzieć jakie są obecne opinie.
Jaka jest najlepsza uczelnia medyczna w Polsce?
gdzie warto iść? widziałam ranking wg którego najlepszy jest CMUJ, ale z kolei spotkałam się z opiniami, że ma wysokie wyniki bo łatwo z niego wylecieć i zostają tylko najlepsi, czyli wyniki niekoniecznie są uzyskane przez sposób nauczania./ jak to jest Waszym zdaniem? którą uczelnię polecacie, a której radzicie unikać?
kuba s
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2012, o 12:20

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: kuba s »

Hej ten ranking uwzglednia nie tylko wyniki egzaminu koncowego ale tez inne cechy jak np prestiz. Ja kieruje sie przy wyborze raczej wynikami z lepu / leku. Najlepsze sa tu warszawa i poznan. Sam chyba wybiore warszawe. Jesli Ty tez to szukam wspollokarora do mieszkania

patiizg1
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 13:51

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: patiizg1 »

a orientujesz się może jak w tym wszystkim wychodzi Wrocław? ma dość wysokie progi, więc mogę na tej podstawie sądzić, że też jest dobrą uczelnią?
kasiulqa
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 20:19

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: kasiulqa »

Ja waham się między Warszawą, a Wrocławiem i nie wiem, co wybrać, jeśli pozwolą mi na to wyniki. O Warszawie słyszałam mnóstwo dobrych opinii, natomiast we Wrocławiu jedną, ale za to bardzo przychylną. Podobno Wrocław jest świetnym miastem do studiowania, a Warszawa daje dużo możliwości
patiizg1
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 13:51

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: patiizg1 »

kasiulqa a jaka to opinia o Wrocławiu? ja właśnie chyba jednak wybiorę Wrocław jakie masz wyniki?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: Argentum »

Poznań? Białystok? Gdańsk? Coś z tych hcyba.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: Anthrax »

Na ostatniej sesji LEKu (wiosna 2016) w Gdańsku był zarówno najlepszy, jak i najgorszy wynik w Polsce
kasiulqa
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 20:19

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: kasiulqa »

pattizg1 Wrocław jest podobno świetnym miastem do studiowania i uczelnia jest prostudencka. Też chyba się zdecyduję na Wrocław, ale nie wiem jeszcze, czy z moimi 268 punktami się dostanę. Zawsze zostaje awaryjnie ŚUM
patiizg1
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 13:51

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: patiizg1 »

Kasiulqa patrząc na wyniki pierwszej listy dostaniesz się spokojnie do Wrocławia ja już jestem właśnie jadę do wrocka z dokumentami

kasiulqa
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 20:19

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: kasiulqa »

To napisz, jak tam wszystko wygląda, bo myślę, że się przyda i za tydzień też się tam przejadę Rozważasz w ogóle akademik, czy jakieś mieszkanie/kawalerkę?
patiizg1
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 13:51

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: patiizg1 »

po pierwsze - przygotuj się na wiele godzin w kolejce najpierw idzie się do katedry biochemii (teczka musi być biała) z dokumentami, zdjęciami itp, tam czekasz wszystko sprawdzają dają Ci jakieś papiery i z tym idziesz do dziekanatu, gdzie jest kolejna kolejka - tam dostajesz już wszystko (skierowania do lekarza, sanepidu, piszą co trzeba zrobić itp) i z tym możesz wracać do domu. Ja łącznie stałam w kolejkach jakieś 3,5-4h także wbrew pozorom to nie tak hop siup ale widzę po progach, że się dostałaś także gratuluję
Sparti
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, o 13:32

Re: najlepsza uczelnia medyczna w Polsce

Post autor: Sparti »

Dla przyszłych neurochirurgów na pewno Akademia Medyczna w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości