Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

dorotkaa96 pisze:Klaudyna123, może założyć nowy temat, bo zaraz bałagan się zrobi, co Wy na to?

Kas_ia, czyli zajęcia w rzeźni odbywają się w ramach przedmiotu o higienie zwierząt rzeźnych i mięsa, czy jakoś tak plus obowiązkowo praktyka (nie ma możliwości wyboru np laboratorium?), tak?
właściwie masz rację, nauka na zwłokach zrobi swoje i zmieni stosunek, niepotrzebnie panikuję
Tak, nowy temat o pseudo by pasował, bo tutaj lepiej się skupic na rekrutacji i studiach

Tak, przynajemniej u nas we Wrocławiu jest ten wyjazd, nie wiem jak gdzie indziej, ale te 2-tygodniowe w rzeźni to raczej wszędzie, bo lekarze w rzeźni w końcu też pracują i to jest w ramach programu studiów. U nas musiały to być ubojnie dużych zwierząt.
Przyzwyczaisz się
Kaamilaa pisze:
A później fizjologia, patofizjologia a zwłaszcza sekcje na patomorfologii.

Z tego co mi koleżanki mówiły to miejsce praktyk wyznacza PLW i może zgodzić się na Twoją sugestię, gdzie chciałabyś pójść ale teoretycznie nie musi. I są praktyki w wakacje i wyjazdy w ramach ćwiczeń - np. do mleczarni.

U nas na fizjo to akurat zwierząt było bardzo mało, głównie oglądaliśmy jakieś doświadczenia z kaset, które miały juz chyba ze 30 lat A na patofizjo praktycznie nic (raz robiliśmy coś z królikiem). Za to na sekcjach większym problemem jest raczej zapach z 3-dniowych zwłok, jak się musisz nad nimi pochylać

Tak, z praktykami dzwoni się do inspektoratu z regionu, w którym chce się robić i oni Ci mówią gdzie możesz, ale ja powiedziałam, który zakład mnie interesuje i problemu nie było. Termin praktyk też sobie sama wybierałam, ale wiem, ze w niektórych miejscach narzucają z góry.
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

To u nas na fizjologii i patofizjologii mamy głównie szczury i żaby. Tak, zapachy na patomorfologii są cudowne

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

A orientujecie się jak to jest, jeśli jakiś zakład podlega pod inną uczelnię (nie wiem czy są jakieś umowy?) i akurat jestem z tego regionu i chcę tam odbyć praktykę to byłby z tym problem?
np pójdę do poznania na studia a pasuje mi odbyć praktykę w dolnośląskim bliżej wrocka
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

A orientujecie się jak to jest, jeśli jakiś zakład podlega pod inną uczelnię (nie wiem czy są jakieś umowy?) i akurat jestem z tego regionu i chcę tam odbyć praktykę to byłby z tym problem?
np pójdę do poznania na studia a pasuje mi odbyć praktykę w dolnośląskim bliżej wrocka
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Ines1993 »

U nas w Warszawie droga załatwiania praktyk była taka - albo kojarzysz samemu jakiś zakład gdzie przyjmują studentów i indywidualnie tam się umawiasz, lub też znasz Lekarza pracującego w danej rzeźni. Jeśli nie znasz nikogo takiego to dzwonisz do powiatowego - konkretnego na terenie tego powiatu na terenie którego chcesz.robić praktyki bo np tam.mieszkasz i powiatowy Cie gdzieś kieruje. Wiec nie było problemu żeby robić na drugim końcu Polski nawet.

A i Jeszcze - jeśli załatwiasz przez powiatowego to potrzebne było skierowanie z uczelni do konkretnego powiatowego (imię, nazwisko - ale wszystko dO znalezienia w necie w swoim czasie)
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

dorotkaa96 pisze:A orientujecie się jak to jest, jeśli jakiś zakład podlega pod inną uczelnię (nie wiem czy są jakieś umowy?) i akurat jestem z tego regionu i chcę tam odbyć praktykę to byłby z tym problem?
np pójdę do poznania na studia a pasuje mi odbyć praktykę w dolnośląskim bliżej wrocka
Mozesz robic gdzie chcesz, ja na przykład studiuję we Wrocławiu, a robiłam w Łukowie, czyli totalnie poza granicami uczelni Nawet za granicą można robić jak się chce ( o tych rzeźnianych nie słyszałam, żebyktoś robił za granicą, ale hodowlane, czy kliniczne ludzie robią).
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Dziękuję za informacje odnośnie praktyk!

rodzi mi się kolejne pytanie jak to jest ze specjalizacjami po weterynarii?
wiem, że trzeba pracować 2 lata, żeby móc rekrutować na dalszy etap, ale jak to jest, wybierasz i idziesz jak przy medycynie, czy trzeba za to płacić i to niemało jak za studia podyplomowe?
a może nie ma szczególnych wymagań i nie trzeba iść na żadną specjalizację, żeby, że tak powiem, utrzymać nieco większą rodzinę?
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Ale wybiegasz w przyszłość. Są płatne ale nieobowiązkowe (chyba, że pracodawca sugeruje pracownikowi ) wymagania np.
sggw.pl/tag/weterynaria/ (przykładowo, nie chciało mi się więcej szukać ). W sumie to te nasze specjalizacje to nic przy europejskich ale dostać się na taką i ukończyć to na prawdę ciężka sprawa.
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Po prostu jestem ciekawa
bardzo dziękuję
Jupiter
Posty: 35
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 17:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Jupiter »

Czy wszystkie zajęcia na SGGW odbywają się w obrębie kampusu, czy są porozrzucane po całym mieście raczej xd? Czas poszukiwań mieszkania ^^
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Ines1993 »

Większość w obrębie kampusu. Plus od II roku pojedyncze, a na IV sporo w klinice koni (wpisz w Google klinika koni Wolica SGGW) - nie pamiętam dokładnie adresu, tez nowoursynowska jest to blisko kampusu, pieszo jakieś 15 minut. Inne przy krowach czy wyjazdy do rzeźni- wyjazdowe są poza Warszawą i dojazd właściwie tylko samochodem, wiec mieszkanie tutaj niewiele pomoże.

Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

Hej, wiecie może jak to jest z listą na UJ?
Od jutra będzie można składać dokumenty w trzecim naborze. Na stronie w komunikacie zmieniła się już data, ale liczba osób przyjętych jest ta sama (159 osoba na liście).
Czy to możliwe, że nie przyjęli nikogo więcej? Nikt nie zrezygnował?!
carycakatarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 15 mar 2016, o 12:11

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: carycakatarzyna »

a w Warszawce już nie będzie żadnych list były tylko 2 na stacjo i jedna na nstacjo? o co chodzi zawsze były trzy chyba. Tak samo Olsztyn.Nie logowałam się tam ale ktoś wie jak z tym jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości