Medycyna 2016/17 Integracja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Dostaliście już list z SUM o przyjęciu na studia(wydział lekarski)?
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: grysiiia »

Jeszcze nie, ale ja nie zlozylam zaswiadczenia lekarskiego wiec teoretycznie jeszcze mnie nie przyjeli
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Tym listem nie zawracajcie sobie głowy, ja go dostałam jak juz chodziłam na zajecia

Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Blathmac »

Ja dostałem jakoś w styczniu. Pozdro.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Przeglądałam anatomie Moorea i jest tam podział na kończynę dolną, głowę, szyję itd. mam do was pytanie czy skoro jest to podręcznik obowiązkowy to na anatomii a Katowicach też jest to tak przerabiane czy tradycyjne wg Bochenka(osteologia potem mięśnie)?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Z Moora w Kato nikt nie korzysta, a na pewno nie asystenci.
Cała anatomia jest podzielona na 5 działów:
1) Kończyna górna, kończyna dolna
2) Głowa i szyja
3) Klatka piersiowa
4) OUN
5) Brzuch i miednica
I w tej kolejności idziecie z tematami i kolokwiami. Na kończynach (najpierw cała ręka, potem noga) zaczynacie od osteologii, potem mięśnie, naczynia i nerwy. Na gisie też najpierw jest czaszka. Na klacie zresztą też Ale osteologii jako takiej oddzielnie nie ma.
Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

A podpowie ktoś jak jest realizowana histologia? I z czego pierwsza wejściówka? WLK jakby co
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Hanayome, każde zajecia z histo wyglądają tak, ze na początku jest wejściówka, potem każdy dostaje zestaw szkiełek i najpierw prowadzący asystent opisuje wszystko co widać na szkiełku, potem jest czas na samodzielne oglądanie i rysowanie do zeszytu. I potem kolejne szkiełko itp.
Pierwsza wejściówka jest z nabłonków (dobrze radzę, wykujcie to dobrze, bo warto to napisać dobrze, bo potem łączna i tak idzie tragicznie. Tylko nie uczcie sie tego juz teraz a max pare dni przed zajęciami ).
Generalnie nie uczcie sie do histo dzien przed, zacznijcie 2-3 dni przed to spokojnie będziecie pisać na te wymagane 13-14/20pkt (wymagane 65% do zaliczenia semestru). Co pare zajęć jest repetytorium, czyli nie ma wejściówki, przez większość zajęć oglądacie wszystkie szkiełka, które dotąd były i potem losujecie u asystenta jedno szkiełko, rozpoznajecie je. Potem macie do zaznaczenia jeden szczegół za 1pkt i asystent Wam cos zaznacza do rozpoznania tez za 1pkt.

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Skoro nie Moore to jednak Bochenek czy Skawiny?
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: pneumokok »

Ponoć Skawiny, oprócz OUN. Tu słyszałam, że Bochenek tom IV. I chyba, że trafi się do dr S to same Bochenki. Ale ja również dopiero zaczynam, więc też jestem ciekawa jaka jest prawda:)

I jeszcze chcę dodać pytanie odniośnie biolomolo. Jak to jest z tym przedmiotem?
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Fajnie jakby wypowiedział się też ktoś kto już skończył 1 rok w Kato
Czy ktoś z was wybiera się do akademika? Zastanawiam się nad tym, ale obawiam się, że będzie tak jak wszyscy mówią tj. codziennie imprezy i brak spokoju do nauki, nigdy nie mieszkałam w akademiku więc nie wiem czy jest sens w ogóle o tym myśleć(największa zaleta to bliskość uczelni w przeciwieństwie do wielu mieszkań )
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Pisaliśmy to już chyba w tym albo innym wątku
W Kato na anacie królują Skawinki, jedynie do OUN większość korzysta z Bochna/Fixa/Gołębia (Bochen oczywiście najbardziej szczegółowy, ale nie zawsze jest na niego czas). Do dr S wbrew pozorom ludzie nie kuli z Bochna cały rok/semestr, większość normalnie korzystała ze Skawin, ale jednak na zajęciach lepiej się z nimi nie wychylać.

Co do biolo, to pneumokok co chcesz konkretnie wiedzieć? W Kato niestety do upierdliwy przedmiot , zabiera sporo czasu na naukę anaty/histo. U jednego asystenta jest łatwiej zdać wejściówki, u innego trudniej. Mając anatę i biomolo jednego dnia czasami miałam dość tego i tego, ale jakoś dało się ogarnąć.

Akademiki- nie mieszkam, ale mam sporo znajomych z aka i w sumie najbardziej zależy na jakiego współlokatora trafi się w pokoju. A jak jest za głośno to można iść do ryjca się uczyć, ale generalnie ludzie jakoś bardzo nie narzekają i mieszkają tam ludzie zdający wszystko w pierwszych terminach
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Blathmac »

Dr S jest super, tylko trzeba na nią znaleźć sposób i nie przejmować się jak będzie wam sugerowała zmianę kierunku, ewentualnie pytała po co jesteście na tych studiach skoro was nic nie interesuje i w ogóle się nie uczycie. Trochę śmieszkowania na zajęciach i będziecie najlepszymi ziomkami

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 69 gości