Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

W Warszawie były 3 listy stacjo, 2 niestacjo, wystarczy spojrzeć tutaj: sok.sggw.pl/progi.php
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Inuki, we wrocku było tak samo, 3 lista taka sama jak 2, nikt nie zrezygnował
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

dorotkaa96, tak myślałam, ale głupia nadzieja, ze przez zamieszanie z ŚDM jest jakiś błąd
Zdziwiłam się tylko, że nie spadło ani o jedną sobę, a słyszałam o jednej, co zrezygnowała. Ale chyba już nie ma szans
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Inuki, pewnie jeszcze ktoś zrezygnuje, ale może to być niestety dopiero wrzesień :c
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

dorotkaa96, chyba pomyślę nad kredytem na niestacjo we Wrocławiu
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Inuki, nie trać nadziei na Kraków
a daleko jesteś na liście niestacjo we wrocku, może jest szansa na przeniesienie?
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

W Krakowie jestem 27 na rezerwowej(a przynajmniej byłam wczoraj, dzisiaj się zmienił status i nie wiem, czy kogokolwiek przyjęli), a we Wrocławiu. 81. Więc chyba marne szanse.

Na początku w ogóle nie brałam pod uwagę niestacjo, ale po dłuższym przemyśleniu trochę się przekonałam. Kwota nie jest mała, ale nie jest to tyle, co opłata za medycynę. W razie czego kredyt, a co roku w wakacje jechać na miesiąc-dwa za granicę do pracy i może jakoś to odłożę
Pan X
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2016, o 06:52

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Pan X »

Inuki pisze:W Krakowie jestem 27 na rezerwowej(a przynajmniej byłam wczoraj, dzisiaj się zmienił status i nie wiem, czy kogokolwiek przyjęli), a we Wrocławiu. 81. Więc chyba marne szanse.

Na początku w ogóle nie brałam pod uwagę niestacjo, ale po dłuższym przemyśleniu trochę się przekonałam. Kwota nie jest mała, ale nie jest to tyle, co opłata za medycynę. W razie czego kredyt, a co roku w wakacje jechać na miesiąc-dwa za granicę do pracy i może jakoś to odłożę
We Wrocławiu chyba po 3 roku przenosza automatycznie z niestacjo na stacjo, więc to zawsze 2 lata mniej płacić jeżeli zdecydujesz się na niestacjo w Wrocławiu

Ja tez się w tym roku nie dostałem, ale idę na analitykę medyczną. Zawsze to jakaś alternatywa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Mårran »

Zawsze na niestacjo można próbować poprawiać maturę, wtedy mniej lat płacenia. Nie jest to proste, ale nie niemożliwe I rzeczywiście weta jest tańsza niż te 30 tys. za lek xd Więc można dorobić gdzieś, najlepiej za granicą, i opłacić
Pani Buka
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Jest też kredyt studencki, tylko dużo kombinowania bo wyplacaja co miesiąc czyli na zimowe semestry i tak trzeba mieć pieniądze z innego źródła chyba, że rodzice/rodzina są w stanie opłacić studia a wtedy kredyt wykorzystać na utrzymanie.

Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

Pan X, Mårran, każdy rok płacenia mniej zmienia sytuację
A analityka to też bardzo fajny kierunek, moja siostra bardzo sobie chwali

Kaamilaa, właśnie o tym kredycie myślę. Rodzice od początku chcieli mi pomóc w utrzymaniu w innym mieście, ale nie stać ich na zapłacenie do tego za same studia. Dzięki kredytowi będę w stanie sama się utrzymać, a wtedy z pieniędzy, które i tak chcieli mi dołożyć, zapłacę za semestr. A w przyszłości, jak już będę miała stałą pracę, to i tak jakoś im to zwrócę.
Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany takim rozwiązaniem, to na stronie PKO są informacje, a ja jeszcze pojadę do placówki popytać, jakby to w mojej sytuacji wyglądało.

Jeśli faktycznie płaci się tylko za 6 semestrów, to kwota za studia wynosi dokładnie 25 800. Nie jest to mała kwota, ale też nie niemożliwa.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Mårran »

Są różne możliwości zdobycia pieniędzy na utrzymanie i odciążenie rodziców, chociażby stypendia socjalne, naukowe. Zawsze parę stówek miesięcznie Do tego może na pierwszym roku jest ciężko, ale na dalszych latach można próbować pracy: dorywczo w weekendy albo udzielanie korków. Znam takich ludzi i mieli na różne wydatki
Pani Buka
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

Mårran, chyba najtrudniej jest zacząć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości