Jakie to zwierzę...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Alex
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2006, o 16:28

Jakie to zwierzę...

Post autor: Alex »

Popełniają zbiorowe samobójstwo w jakimś okresie żyją na południu, popełniają samobójstwa to i wyłącznie dlatego że zdają sobie sprawę że jest ich za dużo, jak wyglądają? Dla mnie to jest ni bóbr ni chomik, moze wiecie o czym mowie? Bardzo potrzebna jest mi nazwa tego zwierzęcie. Dzieki za odp.
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: Marfu »

Lemingi, ale one żyją na polnocy.
Alex
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2006, o 16:28

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: Alex »

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO no wlaśnie! Kochany jestes! dziekuje bardzo
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: Marfu »

justka
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2006, o 17:07

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: justka »

ma dwie macice zwierze jeden płód zjada reszte

prosze o szybka odp.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2008, o 14:24 przez justka, łącznie zmieniany 1 raz.
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: Matty86 »

dwie macice znaczy rozdwojona to może kangur albo jakiś inny torbacz.?
Darwin-ka
Posty: 19
Rejestracja: 4 mar 2006, o 09:06

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: Darwin-ka »

Z tego co wiem kanibalizm u płodów występuje u niektórych gatunków rekinów.Niestety nie wiem dokładnie u jakiego gatunku.
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: anika3334 »

Alex pisze:Popełniają zbiorowe samobójstwo w jakimś okresie żyją na południu, popełniają samobójstwa to i wyłącznie dlatego że zdają sobie sprawę że jest ich za dużo, jak wyglądają? Dla mnie to jest ni bóbr ni chomik, moze wiecie o czym mowie? Bardzo potrzebna jest mi nazwa tego zwierzęcie. Dzieki za odp.
Co do lemigów, to wiem tyle, że co kilka lat masowo rzucają się z fiordów - i jest mała masakra. Ale że na południu żyją to nie wiem

papatki
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: anik »

Co do tych lemingów, to tezbiorowe samobójstwa to bzdury wymyślone przez ludzi. Tak naprawdę lemingi wędrują na ogromne odległości w poszukiwaniu pożywienia. W czasie takich poszukiwań, które odbywają w dużych koloniach, natrafiają na morze lub ocean imyślą", że uda im się je przepłynąć. Niestety, wiekszość z tych, które spróbują, giną.
vasyl
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2006, o 13:26

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: vasyl »

podobno giną wszystkie(coś jak chomik i morze )0. a występuja w tundze Europy północnej ,Azji i Ameryki Północnej.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: fimona »

zgadza sie, jest to przykład wewnątrzpopulacyjnego mechanizmu regulującego liczebność
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: Aniaww »

Raczej samobójstwo nie polega na świadomym wyborze dobrego dla populacji rozwiązania, ale np. na powstaniu związanych ze zbyt dużym zagęszczeniem chorób psychicznych. Badania na szczurach pokazały takiechore zachowania", ale u szczurów wygląda to na agresję lub auto-agresję.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Jakie to zwierzę...

Post autor: pio91 »

Alex pisze:Popełniają zbiorowe samobójstwo w jakimś okresie żyją na południu, popełniają samobójstwa to i wyłącznie dlatego że zdają sobie sprawę że jest ich za dużo, jak wyglądają? Dla mnie to jest ni bóbr ni chomik, moze wiecie o czym mowie? Bardzo potrzebna jest mi nazwa tego zwierzęcie. Dzieki za odp.
Oglądałem na Animal Planet program w który mówili, że lemingi nie popełniają samobójstw tylko, że zostało to zmyślone i wyreżyserowane przez dawnych twórców filmów przyrodniczych, które były robione w studiu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości