Poszukuję dobrego repetytorium

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Trofoblast
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2016, o 21:20

Poszukuję dobrego repetytorium

Post autor: Trofoblast »

Hej, mam do was prośbę. W następnym roku będę pisać maturę z chemii i chciałbym wypaść na niej dość przyzwoicie (marzy mi się 85%+). Zamówiłem sobie zbiory zadań (Witowskiego, Zbiór zadań Pazdry, 3 części Kosztołowiczów oraz Teraz Matura Vademecum i zbiór zadań) jednak żeby dobrze rozwiązywać te zadania potrzebne by mi były jakieś dobre repetytoria. Możecie polecić mi książki, w których będzie wszystko wytłumaczone w przystępny sposób?

Niestety maturę pisałem w 2015 i wtedy nawet nie myślałem o tym, że kiedyś potrzebna mi będzie matura z chemii (zdawałem biologie i angielski) dlatego wszystkie notatki i podręczniki szlag trafił. W liceum jak i na studiach miałem chemie rozszerzoną, jednak moje wyniki nie powalały (szczególnie chemia organiczna, bo zadania obliczeniowe szły mi całkiem nieźle)

Z góry dziękuję za każdą pomoc

PS: Co myślicie o dwóch tomach repetytorium Persona?
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Poszukuję dobrego repetytorium

Post autor: nadfad »

Szczerze mówiąc poleciłbym raczej podręczniki, np. tej oficyny, zbiory kosztołowiczów chyba są z tej samej serii. Imo lepsze niż Persona. W chemii jest mało teorii, to nie biologia.

+w sumie napisałeś, że zamówiłeś vademecum teraz matura, powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Norcy
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2014, o 22:55

Re: Poszukuję dobrego repetytorium

Post autor: Norcy »

Ja sobie bardzo chwalę repetytorium Krzeczkowskiej wraz z zadaniami (pomarańczowa książka) oraz trenerem (książka czarna). Miałam ten cudowny zestaw i uważam, że dużo mi pomógł. Szczególnie repetytorium i trener Także poprawiałam maturę w tym roku i całą wiedzę teoretyczną posiadałam z tej trójcy powodzenia!
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Poszukuję dobrego repetytorium

Post autor: nadfad »

No właśnie, musisz szukać sam, bo ile osób tyle opinii. Ja Krzeczkowskiej nie lubię.
ania_1001
Posty: 22
Rejestracja: 2 paź 2014, o 10:16

Re: Poszukuję dobrego repetytorium

Post autor: ania_1001 »

Ja bardzo polecam dwutomowe repetytorium persona, jest to jedyne repetytorium z którego korzystałam, uważam że jest tam zebrane wszystko co potrzeba do matury pod kątem teorii. Jednak pisze to z perspektywy osoby zdajacej stara maturę w 2014 roku.

secretelle
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2016, o 16:24

Re: Poszukuję dobrego repetytorium

Post autor: secretelle »

Nie wiem, może to tylko moje zdanie, ale zdaje mi się, że nie ma na rynku żadnego świetnego vademecum do nowej matury z chemii.

Z tych, z którymi miałam styczność:

Teraz matura NE - streszczenie podręczników, całkiem ok, ale sporo rzeczy nie ma albo są słabo opracowane

Czarny Pazdro - dżo teorii, dziwny rozkład zagadnień, nijak się ma do zbioru, chociaż przy każdym temacie są sugerowane zadania do rozwiązania

Niebieski Kosztołowicz - zbiór + mini repetytorium, o ile zadania są kiepskie, tak szybka powtórka z teorii i przykładowe rozwiązania naprawdę ok

Persona (2 tomy) - całkiem ok, najważniejsze rzeczy z teorii i zadania maturalne z ładnie objaśnionym sposobem rozwiązywania, jeśli już miałabym coś szczerze polecić, to Personę właśnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości