Poprawa matury w innej szkole

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
bartoszele
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2016, o 18:03

Poprawa matury w innej szkole

Post autor: bartoszele »

Witam czy mam możliwość poprawienia matury w innej szkole? Przedmioty podstawowe zdałem lecz zawaliłem biologie i chemie. Na kursy z tych przedmiotów zapisałem się do innej szkoły i wolałbym zdawać właśnie w tym miejscu. Jakie są kroki które muszę wykonać żeby to zrobić? Jakieś wzory deklaracji lub podań. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Poprawa matury w innej szkole

Post autor: tista »

Tako rzecze cke:
Do 31 grudnia 2015 r. deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego są zobowiązani złożyć do dyrektora macierzystej szkoły absolwenci liceum z roku szkolnego 2014/2015, którzy zamierzają ubiegać się o możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą ukończyli, wskazanej przez dyrektora OKE (załącznik 1a_N i załącznik 2).
2015 zamiast 16, bo informator jest z zeszłego roku, cke jeszcze nie zaktualizowało info pod kątem matury 2017.

Załącznik 1a_N (Deklaracja dla:(1) ucznia szkoły ponadgimnazjalnej lub artystycznej, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2015/2016 i w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego oraz(2) absolwenta liceum ogólnokształcącego, który ukończył szkołę w roku szkolnym 2014/2015) i załącznik 2 (Wniosek o przystąpienie do egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą ukończył absolwent, wskazanej przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej) masz na stronie swojego oke, na stronie cke ich nie znalazłam, ale mogłam przeoczyć. A właściwie, to pewnie jeszcze nie masz, bo jak pisałam komisje egzaminacyjne (a przynajmniej Kraków, reszty nie sprawdzałam) jeszcze się nie zabrały za edycję tych świstków pod kątem przyszłorocznej matury. We wniosku o przystąpienie do egzaminu maturalnego w innej szkole musisz napisać uzasadnienie, polecam wymyślić coś konkretniejszego niż bo chcę", bo wolę tam", bo nie wiem, co pomyślą nauczyciele, jak przyjdę poprawić maturę".
Btw, jak ja pisałam ten wniosek, z prośbą o przystąpienie do egzaminu na terenie Krakowa", to wysłali mnie do . Wieliczki
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawa matury w innej szkole

Post autor: randomlogin »

No i doswiadczenie uczy, ze poziom akceptowalnosci wnioskow bardzo zalezy od OKE - Krakow akurat ma pozytywne opinie pod tym wzgledem, w wielu innych miejsach jest bardzo trudno.

BTW to ostatnie wcale nie jest takie glupie - ja np. mieszkam technicznie rzecz biorac w Krakowie, i to nawet nie bardzo na zadupiu, a blizej mam do Wieliczki niz do takiej Huty na przyklad.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Poprawa matury w innej szkole

Post autor: tista »

Niby tak, tylko, że moja znajomość południowych kresów Krakowa (tu mam na myśli wszystko, co za Bonarką) jest mizerna. A właściwie to ogranicza się do kilku kursów do biblioteki. I tak wracając z tej matury zaczęłam sprawdzać swoje odpowiedzi w internetach i zamiast się przesiąść w połowie drogi i trafić na ćwiczenia na Łazarza miałam okazję zwiedzić Borek Fałęcki . Także chyba wolałabym wylądować z tą maturą gdzieś na Hucie, łatwiej by mi było stamtąd wrócić do cywilizacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości