Omega czy tutor ? :P

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Omega czy tutor ? :P

Post autor: Ardorn »

korzystał ktoś ze zbiorów

tutor wydanie 2 lub ewentualnie Matura 2016 Chemia Zbiór zadań maturalnych OMEGA ?


które bardziej opłaca się kupić ?

jakieś opinie poproszę
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: doktorowa »

Z tego, co się orientuję, to w zbiorze Tutora są matury próbne Tutora, które kiedyś były dostępne za darmo, a teraz autor wydał je w formie zbioru zadań. Wydaje mi się, że jak dobrze poszukasz, to powinieneś znaleźć je gdzieś w Internecie. Niektóre zadania są trudniejsze, ale większość jest normalnych.

A zbiór Omegi (B. Pac) bardzo polecam, zadania są trudniejsze i wymagają myślenia. Minusem jest brak odpowiedzi do sporej liczby zadań
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: Ardorn »

doktorowa pisze:Minusem jest brak odpowiedzi do sporej liczby zadań

dotyczy to też wydania najnowszego - 2016 r ?
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: doktorowa »

Właśnie o wydaniu 2016 mówię. Takie mam. Na fb są grupy, gdzie ludzie wymieniają się odp do tych zadań, albo wspólnie rozwiązują, więc można sobie jakoś poradzić.
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: Kamil987 »

Jeśli chodzi o odpowiedzi do Omegi to na stronie Odrabiamy.pl są odpowiedzi niestety jednak trzeba wykupic np przez sms dostep do nich, mimo wysztko uwazam ją za dość pomocną stronę Do zdbioru nowej ery To jest chemia rowniez sa odpowiedzi często z wyjasnieniami a zbior To jest chemia tez nie ma wiekszosci odpowiedzi chociaż jest według mnie dobrym zbiorem, trudnym.
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: Ardorn »

doktorowa pisze: gdzie ludzie wymieniają się odp do tych zadań, albo wspólnie rozwiązują,
trochę kiepsko


jak się robi jakieś zadania ze zbioru to dobrze by było od razu mieć gotowe odp i idzie się dalej a nie miętoli się internet w poszukiwaniu rozwiązań po ludziach i to jeszcze w 100 % nigdy nie wiadomo czy dobrze troche dziwne że autorce się nie chciało robić wszystkich


a tak na marginesie macie może jakiś ciekawy zbiór podobny do tego ( czyli z zadaniami trudnymi ) wraz z wszystkimi odp ?
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: Ardorn »

doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: doktorowa »

W ABC maturalnym chyba były odpowiedzi do wszystkich zadań, a też jest tej samej autorki, co nowy zbiór Omegi ) Ja je bardzo lubiłam
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: Ardorn »

a jeśli już zbiór b pac to lepiej zaopatrzyc się w wersję z 2015 czy 16 r ?
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: Ardorn »

jest jakaś różnica między nimi ?
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Omega czy tutor ? :P

Post autor: doktorowa »

Wydaje mi się, że w wersji z 2015r. są dodatkowo jeszcze arkusze próbne omegi z chemii, natomiast od 2016r. te arkusze są wydane oddzielnie jako książka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości