Nowy biolar

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
zwykły achromat
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2016, o 14:37

Nowy biolar

Post autor: zwykły achromat »

Witam.
Mój pierwszy post na forum.
Od jakiegoś czasu czytam tu i łapę wiedze nt. mikroskopów z racji tego że chciałem zacząć przygodę ze swoimi obserwacjami.Niestety pomimo dość długiego okresu poszukiwania mikroskopu zdążyłem się zrazić do używek.Kupiłem biolara niby mało uzywany full komplet ale jak otrzymałem przesyłkę,złozyłem wszystko to pierwsze co zobaczyłem to niezliczoną ilość trudnozmywalnych paprochów na każdym przejawie optyki mikroskopu,podziękowałem odesłałem bo jako ktoś mało doświadczony nie chciałem się bawić w czyszczenie wszystkiego.
Po tym wydarzeniu zdecydowałem się że kupię coś raz a porządnie i po przeglądnięciu alle znalazłem taką ofertę : allegro 6433595147
Sprzedawca piszę że wszystko nowe.Cena dość spora ale wiadomo handlarz.
Chciałem się zapytać czy warto zainwestować w takie cacko czy może kupić coś innego,uzywanego?
Nie napisałem jeszcze co zamierzam robić/obserwować.Właściwie to wszystko co mi do głowy wpadnie,chciałbym też to w jakiś sposób rejestrować,na początek to zostaje mi tylko przyłożenie aparatu do okularu ale z czasem coś się dosztukuje.
To by było na tyle czekam teraz na jakieś doradztwo
JohnyM

Re: Nowy biolar

Post autor: JohnyM »

Kurz / brud to norma, nawet na nowych PZO z folii. Musisz się nauczyć to czyścić / zaakceptować. Ten sprzedawca jest dość kontrowersyjny, jest tu na forum parę zadowolonych kupców, parę niezadowolonych. Mnie np.: nie udało się nic kupić, pomimo kilku prób Zamiast tego sprzedałem parę drobiazgów.

Kolejna sprawa, to nawet jak kupisz czyste, to zaraz paprochy przylecą na szkło
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nowy biolar

Post autor: planapo »

Jesli chodzi o czyszczenie - j.w. I nie ma sie czego bac.

Biolar, albo ledwo uzywany chinczyk z wyzszej polki (pojawiaja sie). MB30 albo Studar tez na poczatek pewnie by Ci starczyl.

Nie ma nowych Biolarow, mogą byc jedynie w stanie magazynowym i nawet tu trzeba sie liczyc z tym ze cos bedzie trzeba przeczyscic.
zwykły achromat
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2016, o 14:37

Re: Nowy biolar

Post autor: zwykły achromat »

biolar z którym miałem do czynienia miał brud nawet wewnątrz nasadki,do tego nie był to kurz który jak wiadomo osadza się wszędzie,poza tym śruba makro cięzko działała,dlatego zrezygnowałem
Zdaję sobie sprawę z tego że biolary jedynie magazynowe bo to co dzisiaj sprowadza pzo to czysty szajs za grube $$.Mnie interesuję oczywiście stary porządny komunistyczny biolar
dlatego chciałem się dowiedzieć czy warto takiego magazynowca kupić. Sporo na forum jest też o delcie ale chyba do rozbudowy to dobre nie będzie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nowy biolar

Post autor: planapo »

Poluj na magazynowego Biolara, czasem tez sa do dostania uzywane w dobrym stanie, w artykule o kupnie jest lista pytan jakie mozesz zadac sprzedawcy. magazynowe to najczesciej u handlarzy, a ich ceny sa wyzsze od rynkowych z drugiej strony nizsze niz nowego sprzetu tej klasy.

"delta to taki synonim roznego rodzaju chinczykow. PZO tez juz jest teraz chinskie - srednia i wysoka polka w tej kategorii.

Delte (nie kazda) rozbudujesz o czesci PZO, z przerobkami lub bez. Wiekszosc dziala bez zarzutu, przy DIC pojawiaja sie problemy z optymalnym obrazem na mocnych obiektywach - lekkie przy 40 i wieksze na 100x.
zwykły achromat
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2016, o 14:37

Re: Nowy biolar

Post autor: zwykły achromat »

Mówisz że polować ale to sie staje coraz bardziej trudniejsze bo coraz mniej tego na rynku
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Nowy biolar

Post autor: jacekp-bio »

Nie będzie mniej - zapasów jeszcze uczelnie mają sporo Co jakiś czas pojawia się wysyp i potem znowu spokój. Jednego unikaj - jak ognia wszelakich targów staroci. Pojawiają się tam czasem Biolary i MB30 zdarzają się też i starsze mikroskopy w cenach z kosmosu. Bardzo często ten sprzęt leży czy to na piasku czy trawie, w otwartym słońcu lub deszczyku przez kilka godzin.
Udało mi się nabyć na takich targach kilka obiektywów ale na zasadzie - że sprzedający nie wiedział ile to jest warte. Jeżeli już trafi się wiedzący sprzedający to np. za 100 achromat do PZO domaga się . grubo ponad 300 zł
JohnyM pisze:Kolejna sprawa, to nawet jak kupisz czyste, to zaraz paprochy przylecą na szkło
1 zasada wyczyszczonego mikroskopu - zawsze znajdzie się pierwszy paproch centralnie w środku pola widzenia
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nowy biolar

Post autor: planapo »

bo coraz mniej tego na rynku
Na jakiej podstawie wyciagasz taki wniosek? Jak dlugo sledzisz rynek?

Na allegro? Tak, na przestrzni 4-5 lat widze ze jest zdecydowanie mniej - przenioslo sie na olxa.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nowy biolar

Post autor: Boguslaw »

JohnyM pisze:Ten sprzedawca jest dość kontrowersyjny, jest tu na forum parę zadowolonych kupców, parę niezadowolonych
Moje trzy grosze w temacie LoginPiotrusia
Bywa kontrowersyjny -)
Mój Biolar pochodzi od niego i chodzi jak cacko (odbierałem osobiście).
Proponuję umówić się na odbiór osobisty (100 zł na paliwo lub busa przy takim zakupie jest warte zachodu).
zwykły achromat
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2016, o 14:37

Re: Nowy biolar

Post autor: zwykły achromat »

No to jest dobra myśl widzę że sprzedawca z Łodzi jest a tak się akurat składa że znajomy jeździ co jakiś czas z towarem to może się umówię i tam podskoczę kiedyś.
Biolarów może na rynku jest trochę ale wszystko w rękach głownie handlarzy stad ceny stają się zawrotne.
zwykły achromat
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2016, o 14:37

Re: Nowy biolar

Post autor: zwykły achromat »

Co sądzicie o nikonach Alphaphot z ebay.Jest tego sporo i w cenach biolarowych?Sporo też akcesoriów
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nowy biolar

Post autor: planapo »

Nie warto, to jakbys kupowal Studara.

Z wszelkich z serii phot warto zaczynac od Labophot 2
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Nowy biolar

Post autor: homodelfinus »

A czemu nie od labophot jedynki? Jakie są między nimi różnice?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość