Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
counterspace
Posty: 33
Rejestracja: 4 maja 2016, o 12:13

Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: counterspace »

Szukam rozsadnego rozwiazania do tworzenia dokumentacji przy moich badaniach nad zywa krwia. Najpierw klikalem zdjecia przez okular telefonem, potem doszla chinska kamerka 5mp ktora wkladam zamiast okularu (nie mam jeszcze trino), ale nie jestem z niej zadowolony. Obraz widziany przez kamerke to jakies 5% pola obrazu widzianego przez okular. Poza tym nie jest zbyt szczegolowa, plyomorficzne formacje takie jak ascity sa praktycznie niewidoczne (powiekszenie 100x).
Tak wyglada obraz przez okular i obiektyw 20x, zdjecie telefonem:
i1001.photobucket.com/albums/af138/krzysztofszulski/2016-08-17%2019.01.42_zpsctums2pi.jpg

Ta sama probka ze wspomnianej kamerki (obraz obrocony w prawo o jakies 90 stopni):
i1001.photobucket.com/albums/af138/krzysztofszulski/00004_zps5iyawh7f.jpg

Zdjecie monitora, zrobione na kursie, formacje juz jako tako widoczne:
i1001.photobucket.com/albums/af138/krzysztofszulski/2016-04-29%2010.46.49_zpsubquice3.jpg

I w koncu proba zrobienia zdjecia w tym wypadku thecita, obiektyw 100x i chinska kamerka:
i1001.photobucket.com/albums/af138/krzysztofszulski/00006_zpsp9jglck5.jpg


Zastanawiam sie nad kamera DSLR, np Canon 450D (bo tani) plus adapter, mam 400D ale nie ma on Live View. Czy moglbym wtedy miec zooma by rozszezyc pole widzenia? Czy tez adapter powinien posiadac tor optyczny?

PS. Piszac ten post dostalem odpowiedz od organizatorki kursu na ktorym bylem, potwierdzila mi ze ona uzywa Canona 1200D i tego adaptera:
amazon.co.uk/Canon-DSLR-Camera-Adapter-Microscopes/dp/B005OZ5NXU
JohnyM

Re: Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: JohnyM »

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Pokaż twoje zdjęcie, i zdjęcie docelowe z internetu (tylko zaznacz fragment).
450d / 1100d / 1200d są mniej-więcej na tym samym poziomie. Nie potrzebują żadnej optyki, jedynie tubus.
Awatar użytkownika
counterspace
Posty: 33
Rejestracja: 4 maja 2016, o 12:13

Re: Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: counterspace »

JohnyM pisze:Nie bardzo rozumiem w czym problem. Pokaż twoje zdjęcie, i zdjęcie docelowe z internetu (tylko zaznacz fragment).
450d / 1100d / 1200d są mniej-więcej na tym samym poziomie. Nie potrzebują żadnej optyki, jedynie tubus.
Dzieki Johny
Jak widzisz pierwsze zdjecie to ok 5% pola drugiego zdjecia, przez kamerke widze tylko maly fragment tego co widze przez okular. Nie moge zrobic zadnego zooma. Osobiscie wolalbym robic zdjecia wiekszego obszaru. Czy Canon da mi taka mozliwosc czy na stale dac jakas optyke do polaczenia mikroskop/kamera by martyca kamery zbierala wieksze pole widzenia?
Mysle ze reszte zalatwi czulosc Canona by zobaczyc i uchwycic to co chce.
JohnyM

Re: Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: JohnyM »

Tak, canon da ci jakieś 130% tego co widzisz w okularach bez żadnej optyki. Okulary projekcyjne dla matrycy APS-C to 1,5x - 2x co eliminuje winetę / gorsze fragmenty obrazu. Generalnie nic czego nie załatwi crop w post-procesie. Dlatego można dać sobie spokój z jakąkolwiek optyką (na pewno tym plastikiem który ładują do chińskich adapterów).
Awatar użytkownika
counterspace
Posty: 33
Rejestracja: 4 maja 2016, o 12:13

Re: Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: counterspace »

Super! Kupuje Canona w takim razie a potem wrzuce posta z wynikami.
Dziekuje
Awatar użytkownika
counterspace
Posty: 33
Rejestracja: 4 maja 2016, o 12:13

Re: Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: counterspace »

Kupilem Canona EOS 450D i adapter T2 na ebayu. Aparat ma uszkodzony slot do karty SD ale tether shoot z komputera dziala, a tylko o to mi chodzi. Razem kosztowalo mnie to ok 300 zlotych, 46 funtow aparat i niecale 10 przejsciowka.
Pierwsze zdjecia z dzisiaj:
Duzo lepiej to wyglada, zaczynam cos widziec na zdjeciach.
Awatar użytkownika
counterspace
Posty: 33
Rejestracja: 4 maja 2016, o 12:13

Re: Zdjecia zywej krwi w ciemnym polu

Post autor: counterspace »

Kupilem Canona EOS 450D i adapter T2 na ebayu. Aparat ma uszkodzony slot do karty SD ale tether shoot z komputera dziala, a tylko o to mi chodzi. Razem kosztowalo mnie to ok 300 zlotych, 46 funtow aparat i niecale 10 przejsciowka.
Pierwsze zdjecia z dzisiaj:
Duzo lepiej to wyglada, zaczynam cos widziec na zdjeciach.
Załączniki
75.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości