farmacja WUM

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: farmacja WUM

Post autor: Nitrogenium32 »

Siwulsson, to zależy, z czego potrafisz się uczyć - jednym pasuje nauka z nieswoich materiałów, inni muszą robić wszystko po swojemu. Mnie materiały na I rok, które rok temu kupiłem, nie przydały się, bo dawałem sobie radę sam (chociaż miałem jedną poprawkę). Pierwszy rok da się przeżyć bez tych materiałów, kupując wyłącznie najbardziej potrzebne skrypty WUM-owskie.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: farmacja WUM

Post autor: Hogwartnik »

Co prawda nie z WUMu jestem, ale kupowałam materiały od stałej osoby co roku przez całe studia. Znałam dziewczynę, była naprawdę rzetelna i zawsze mogłam też liczyć na jej pomoc i mnie takie materiały pomagały. Nie musiałam się martwić czy ktoś się podzieli notatkami, jeśli czegoś nie zdążę zapisać czy będę miała gorszy dzień lub najzwyczajniej nie będzie mnie na wykładach. Notatki notatkom na pewno nierówne, bo moje znajome czasem kupowały i szczerze były mało przydatne, a bywały też i super notatki, które każdy kserował, bo temat był świetnie opracowany. Na pewno dobre notatki dają spokój i komfort ale warto jak już inwestować z głową, bo byle co na pewno się nie przyda albo samemu zrobi się je lepiej

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: farmacja WUM

Post autor: Lika »

Siwulsson pisze:Cześć! Miałbym do was jedno pytanie. Otóż dziś postanowiłem dołączyć do grupy swojego roku na fb. i przeraziły mnie oferty sprzedaży materiałów na I rok. Nie chodzi mi tutaj o ilość materiałów, bo wiadomo, że oferty były jeszcze podpompowane poprzez uwzględnienie darmowych przecież skryptów, lub podręczników, które tak czy siak w pewnej formie trzeba będzie kupić. Bardziej zmartwiło mnie występowanie w każdej takiej ofercie omówień, notatek, egzaminów i kolokwiów, które zapewniają spokojne studia".

Czy tego typu omówienia/notatki różnią się czymkolwiek na korzyść od tego, co samemu uda mi się zdobyć na zajęciach? Czy uważacie, że tego typu pomoce to niezbędna oszczędność czasu potrzebna do dobrych wyników, czy też po prostu są ostatnią deską ratunku dla tych, którzy będą się uczyć tylko przez tydzień przed sesją? Co w ogóle sądzicie o tego typu praktykach? Uczciwa pomoc czy szukanie łosia gotowego wyskoczyć z gotówki?
Tak jak napisał Hogwartnik, notatki notatkom nierówne. Ja na pierwszy rok kupiłam, miałam ze dwa pudła tych notatek i połowa nie była mi potrzebna, ale to dlatego, że ja wolę się uczyć ze swoich. Chociaż oczywiście była to duża oszczędność kasy, bo na same skrypty wydałabym tyle co tam na wszystko. Aczkolwiek nie żałuję i myślę, że mi pomogły, bo było tam dużo materiałów drukowanych (czasami wykładowcy udostępniają) a w nich sporo dopisków, przed egzaminami notatki, które kupiłam skonfrontowałam ze swoimi, wiele rzeczy się dowiedziałam, bo jednak nie wszystko zdążyłam zanotować, coś przeoczyłam, itd.

Na drugim roku postanowiłam nie kupić i zobaczyć jak sobie poradzę bez, i przyznam, że trochę żałuję, bo wybuliłam kupę kasy na skrypt (na WUMie nie ma darmowych, można ewntualnie próbować w biblio, bo te które są przez neta udostępniane, to katorga, nie da się ich wydrukować), drukowanie, itd. Musiałam na wszystkim uważać, nie mogłam zerknąć jak wyglądały kolokwia, itd. Chociaż nieskromnie przyznam, że sama zrobiłam świetne notatki i korzystała z nich duża część mojego roku. Plusem było to, że moje koleżanki z grupy zakupiły i się wszystkim wymienialiśmy.

Podsumowując: na WUMie da się zdać bez odkupionych notatek, ale jednak po przeanalizowaniu kosztów fajnie jest je mieć i czasami mogą się przydać.

Ach i jeszcze jedno, takie notatki to często baza różnych pytań, kolokwiów, wejściówek, etc. A to na prawdę bardzo pomaga, bo można wiedzieć jakiego typu zadań się spodziewać, itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości