Medycyna 2016/17 Integracja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: pneumokok »

Dobra już wiem, że podpisujemy. To tylko co z tą legitką, można opłacić np tak 28? A i tę umowę podpisujemy w tych samych dniach co niestacjonarni? Na stronie w sumie pisze tylko, że 29-30 niestacjo.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

dzwoniłam do dziekanatu i powiedzieli że możemy zapłacić za legitymację nawet w dzień rozpoczęcia
Kombinatorka
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 10:14

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Kombinatorka »

A co z tym WZW? Do kiedy można przynosić im to zaświadczenie, bo przy rekrutacji ode mnie tego nie chcieli?

I jak z tą książeczką sanepidowską? Na 29 nie będę jej miała, bo dopiero wtedy dostane wyniki.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Blathmac »

Kombinatorka pisze:A co z tym WZW? Do kiedy można przynosić im to zaświadczenie, bo przy rekrutacji ode mnie tego nie chcieli?

I jak z tą książeczką sanepidowską? Na 29 nie będę jej miała, bo dopiero wtedy dostane wyniki.
A co za problem 29. wydrukować sobie wyniki i pójść do lekarza, żeby zrobił wpis do książeczki?
Kombinatorka
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 10:14

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Kombinatorka »

Powiem Ci, że trochę jest, może w innych miastach z tym łatwiej jest, ale u mnie w mieście burdel co nie miara.
Ale nie ważne już, zadzwoniłam do dziekanatu i odpowiedzieli mi, że będę musiała im dać oświadczenie, że dostarczę im książeczkę w najbliższym czasie.
ICQ_1234
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 13:02

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ICQ_1234 »

Podbijam pytanie, kiedy podpisujemy umowy na STACJONARNYCH? 29-30 razem z niestacjonarnymi?
Awatar użytkownika
DwuTom
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2014, o 15:56

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: DwuTom »

Za odpowiedź na pytanie przedmówcy również będę bardzo wdzięczny: [.]kiedy podpisujemy umowy na STACJONARNYCH? 29-30 razem z niestacjonarnymi?"

Natomiast ja chciałbym dodać od siebie jedno pytanko.
Myślę, że pomoże ono nie tylko mi lecz wszystkim, którzy będą studiować na ŚUM WLK, mianowicie, zacząłem przeglądać książki i propozycje zamieszczone na danej katedrze/wydziału i tego jest tam multum.
Czy jest jakiś zestaw książek tak zwanych must have", w które każdy student powinien się zaopatrzyć na I rok studiów na WLK?

Za wszystkie odpowiedzi z góry serdeczne dzięki!
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Molinezja »

Jak dla mnie must have jeśli chodzi o książki wygląda następująco:

HISTO - Sawicki
ANATA - atlas (jak dla mnie Sobotta) Skawina tom IV Bochenka
MEDRAT - wytyczne resuscytacji

I to by było na tyle Jeśli natomiast chodzi o książki przydatne, ale bez których da się obejść:

HISTO - atlas Wheater
ANATA - atlas fotograficzny mianownictwo anatomiczne Aleksandrowicza (jest w bibliotece)
DIAGNOSTYKA - atlas Wicke

Nie przypominam sobie żebym korzystała z czegoś jeszcze, czasem z Drewy na genach, czasem coś skserowałam na biofizykę ale to naprawdę tak bardzo okazjonalnie
Bardzo przydają się materiały elektroniczne, w wielu przypadkach zastępują czasochłonne siedzenie w książkach
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Molinezja »

Jak dla mnie must have jeśli chodzi o książki wygląda następująco:

HISTO - Sawicki
ANATA - atlas (jak dla mnie Sobotta) Skawina tom IV Bochenka
MEDRAT - wytyczne resuscytacji

I to by było na tyle Jeśli natomiast chodzi o książki przydatne, ale bez których da się obejść:

HISTO - atlas Wheater
ANATA - atlas fotograficzny mianownictwo anatomiczne Aleksandrowicza (jest w bibliotece)
DIAGNOSTYKA - atlas Wicke

Nie przypominam sobie żebym korzystała z czegoś jeszcze, czasem z Drewy na genach, czasem coś skserowałam na biofizykę ale to naprawdę tak bardzo okazjonalnie
Bardzo przydają się materiały elektroniczne, w wielu przypadkach zastępują czasochłonne siedzenie w książkach
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Od siebie jeszcze dodam, że jak patrzyłam na rozpiskę dla Was z histo z nabłonków to macie też do ogarnięcie Cichockiego i Wheatera oO
Z anaty ja przeżyłam bez Aleksandrowicza, nawet w sumie o nim nie pomyślałam. Diagno zdałam w 1 terminie bez żadnej książki. Do biomolo jak coś najlepsze są opracowane sylabusy od starszego rocznika.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Czy do angielskiego ma być ten podręcznik?
Załączniki
57.jpg
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

ameba11, my tego używaliśmy, ale czy Wy na pewno będziecie też go mieć to ciężko powiedzieć. Zresztą nowego i tak nie ma co kupować, u nas chyba każdy ma ksero.
Awatar użytkownika
DwuTom
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2014, o 15:56

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: DwuTom »

[at] [at]

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź

Pozwolę sobie jeszcze dopytać się o inne przedmioty potrzebne na tym kierunku.
Doczytałem w necie, że potrzebne są dwa fartuchy, buty na zmiane oraz dużo kredek czerwonych

Prosił bym o potwierdzenie, czy tylko to wystarczy, czy warto się w coś jeszcze zaopatrzyć.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości