Wada wzroku a stomatologia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wada wzroku a stomatologia

Post autor: Padre Morf »

Sądzę, że w dobie dzisiejszej medycyny nie ma takiej wady której nie można skorygować czy soczewkami czy okularami.

Niestety mogą się takie zdarzyć.
Pozwolenie Wykonywania Zawodu

Prawo


Tylko co się stanie jak dana osoba skończy medycynę, zostanie tym okulistą i za 5 lat później będzie miała krótkowzroczność?

Nie będzie mogła już pracować jako okulista?

Są kryteria dla okulistów, ale jest to jedynie propozycja, a nie coś obowiązującego.
Ważna jest nie tyle sama wada wzroku ile ostrość wzroku po korekcji okularowej. Jeśli okulista ma wadę i dobrze dobrane okulary nie ma problemu.

Zresztą kryteria o których wspominam wyżej mówią, że wystarczy ostrość wzroku 0,8 do dali po korekcji okularowej. Oprócz tego okulista powinien mieć pełne pole widzenia i zachowane widzenie barwne.
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Wada wzroku a stomatologia

Post autor: tom10 »

A jak jest z widzeniem przestrzennym w stomatologi. Czy jego brak jest przeciwwskazaniem do pracy jako lekarz dentysta, pomimo bardzo dobrej sprawności obu oczu?
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Wada wzroku a stomatologia

Post autor: introwera »

Hej, ludzie, wiecie coś na temat przeciwwskazań do zawodu dentysty? Weszłam na stomę, ale jeszcze nie robiłam badań lekarskich. Ja mam niedowidzenie na jednym oku, w okularach widzę nim tak gdzieś 70%, drugie jest w porządku, czyli widzę w 100%, mam tak od dziecka, właściwie nie zauważam tej wady, nauczyłam się patrzeć jednym okiem i mam wrażenie, że jest ono nawet mocniejsze, gdyż czasem widzę rzeczy, których nie widzą inni. Myślicie, że będą jakieś problemy ze studiami no i później z pracą? Jeśli tak, to co może robić stomatolog, jeśli nie leczyć zęby?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 66 gości