Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Bumkot »

podręczniki czy zbiory?
mst

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: mst »

Też myślę o poprawie matury z biologii i chemii i wystartowaniu na lekarski pomimo tego, że jestem na II roku psychologii.
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Hej wam, jestem tu nowy, więc nie liczę że ktoś nawet to przeczyta i coś odpisze, ale co mi tam
Jestem z rocznika 95, teraz idę na licencjat z fizjoterapii.
Moje wyniki z matury 2016 to chemia 70%, a biologia 78%. (148 pkt)
Prog na stome- 160 Brakuje sporo. Moje pytanie brzmi, czy poprawiać biologię, z której ciężko mi się wstrzelać w odpowiedzi? Wg nieoficjalnych kluczy liczyłem sobie na 93%. Przyszło 78%
Wszystkie punkty poszły głównie przez formułowanie odpowiedzi, czepiali się dosłownie każdego wyrazu Wiedzę mam i to dużą, ale to kolejna matura, która mi nie poszła.
Skupić się na tej chemii tylko? Wziąć korki u egzaminatora i do samego maja tłuc, tłuc i tłuc zadania? Co radzicie? Jestem w takim stanie psychicznym, że szkoda gadać. Tak bardzo mi zależy,a tak bardzo nie wychodzi. Ludzie wybieraja specjalizacje, szukają pracy a ja piszę maturę. I tak, to jest mój wymarzony kierunek i nie widze się w żadnym innym. Motywacja +1000. Pomóżcie koledze.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

celstomatologia2017 pisze:Hej wam, jestem tu nowy, więc nie liczę że ktoś nawet to przeczyta i coś odpisze, ale co mi tam
Jestem z rocznika 95, teraz idę na licencjat z fizjoterapii.
Moje wyniki z matury 2016 to chemia 70%, a biologia 78%. (148 pkt)
Prog na stome- 160 Brakuje sporo. Moje pytanie brzmi, czy poprawiać biologię, z której ciężko mi się wstrzelać w odpowiedzi? Wg nieoficjalnych kluczy liczyłem sobie na 93%. Przyszło 78%
Wszystkie punkty poszły głównie przez formułowanie odpowiedzi, czepiali się dosłownie każdego wyrazu Wiedzę mam i to dużą, ale to kolejna matura, która mi nie poszła.
Skupić się na tej chemii tylko? Wziąć korki u egzaminatora i do samego maja tłuc, tłuc i tłuc zadania? Co radzicie? Jestem w takim stanie psychicznym, że szkoda gadać. Tak bardzo mi zależy,a tak bardzo nie wychodzi. Ludzie wybieraja specjalizacje, szukają pracy a ja piszę maturę. I tak, to jest mój wymarzony kierunek i nie widze się w żadnym innym. Motywacja +1000. Pomóżcie koledze.
znasz swój cel, żeby go osiągnąć musisz poprawić maturę, wiesz co robić
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Bumkot »

te nieszczęsne odpowiedzi też są moim problemem dlatego nie pozostaje nic innego jak jeszcze raz przerobić solidnie matury
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Bumkot, powiem Ci, że nie To chyba zależy od sprawdzającego. Znajomi popisali te odpowiedzi w cały świat, mieli uznane. Ja napisałem w miare solidnie, to się doszukiwali drugiego dna. Pojechalem na wgląd, kolejki ludzi głowa mała, oczywiście stoję tam sam, nie było przy mnie mamy, taty, cioci, połowy rodziny jak z innymi. Jak przeczytałem, że nie uznali mi moich pewniaków, które nawet moja korepetytorka potwierdzała, to sie załamałem. Mam 78% z tej biologii, teraz chemia w tym roku na + 82%, i wejde na stomę. Mam dość biologii już, wolę ją niż chemie, ale wystarczy już tego cyrku z kluczem i na siłe uwalania punktów.
Awatar użytkownika
saarenka
Posty: 438
Rejestracja: 29 cze 2013, o 23:10

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: saarenka »

mam 161 i nie zlozylam papierow f. my life
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Sokol »

saarenka pisze:mam 161 i nie zlozylam papierow f. my life
no co Ty mówisz saarenko
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: glikokortykosteroid »

saarenka pisze:mam 161 i nie zlozylam papierow f. my life
masakra. chyba bym się zabił, nie wyobrażam sobie tej frustracji
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: Bumkot »

fmy life too, ehh.w sumie racja, że dużo zależy od tego kto sprawdza bo pamiętam, że rok temu pisalam odpowiedzi byle by były i mialam dużo pkt a w tym roku te odpowiedzi były dokladne i mialam mniej pkteh ci egzaminatorzy.
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: celstomatologia2017 »

Korzystał ktoś z podręczników McMurry z organicznej? Przeglądalem i bardzo obszernie wszystko jest wytłumaczone, rekacje, schematy itd. Opłaca się to kupić? Połowy tego nie ma w repetytoriach WSIP-u, Operonu, Nowej Ery.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: olunia16 »

celstomatologia2017 pisze:Korzystał ktoś z podręczników McMurry z organicznej? Przeglądalem i bardzo obszernie wszystko jest wytłumaczone, rekacje, schematy itd. Opłaca się to kupić? Połowy tego nie ma w repetytoriach WSIP-u, Operonu, Nowej Ery.
Hej Nie miałam tych podręczników w rękach ale moim zdaniem nie warto bo to są podręczniki akademickie i pewnie te informacje są zbyt obszerne jak na maturę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
saarenka
Posty: 438
Rejestracja: 29 cze 2013, o 23:10

Re: Poprawa matury w 2017 - stara podstawa

Post autor: saarenka »

mcmurry bez sensu do matury. na studiach do tego nikt nie zaglada

no zycie, caly czas mysle o tym czy probowac znowu ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości