Poprawa matury w 2017 roku

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
AlicjaoOperon
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 15:20

Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: AlicjaoOperon »

Hej Prawdopodobnie nie jestem jedyną osobą na tym forum, której matura nie pykła". Dlatego zwracam się do was z wieloma pytaniami i zapraszam do wspólnej dyskusji. Kto poprawia maturę z chemii i biologii w 2017 roku ? Zostajecie w domu czy idziecie na studia zastępcze ? Zapisujecie się na jakiś kurs/ korepetycje ? Jak radzicie sobie w wizją uczenia się kolejny rok tego samego ? Macie jakieś refleksję odnośnie sposobu nauki ? Może przez wakacje opracowaliście jaką nową strategią/ znaleźliście nowe książki/ eliksir na sukces ? Czekam na wasze wypowiedzi, mam nadzieję, że nie jestem sama w tej sytuacji
tyn2ka
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 18:53

Re: Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: tyn2ka »

Hej
Ja poprawiam maturkę z chemii i biologii z resztą już się zapisałam.
Od jutra rozpoczynam naukę na 100% bo przez przeziębienie wcześniej nie dało rady.
Ja pracuję w gabinecie stomatologicznym i robię ostatni rok higienistki stomatologicznej w szkole policealnej i w tym roku zdecydowałam się, że jednak chcę być lekarzem. Mój plan dnia codziennego jak to by Ci pomogło to od rana do 16 praca i od 17-18 nauka do 24-1 w nocy i tak codziennie + w weekendy dłużej. Biorę korepetycje z chemii i biologii. Chemię dopiero zaczynam i myślę że z takim planem pozytywnie napiszę maturę
yerbaa
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2016, o 14:11

Re: Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: yerbaa »

Ja raczej studia zastępdze, ale to tylko ze względu na rodziców. Wiadomo, jeśli w tym roku matura też nie pójdzie, to przynajmniej rok nie był w plecy, tylko możemy kontynuować
Wybrałam biotechnologie, cas pokaże czy to na pewno było dobre posuniecie. Nie ma mowy o wiadomosciach maturalnych na wykładach, wszystko jest konkretnie ponad program". Mam nadzieje ze nie przypomną mi sie na maturze wiadomosci wyniesione z wykładów chemii ogólnej
Korepetycje oczywiscie, bez tego według mnie nie ma co startowac. W ubiegłym roku uczeszczałam na kurs. Szczerze odradzam.
Jeżeli chodzi o mnie, wolałabym chyba zostac w domu, choc studia nie oszukujmy sie troche wymuszaja na nas nauke, mimo wielkiej niechęci, wiec w ostatecznym rozrachunku uważam ze nie najgorsze rozwiazanie.(możliwe z epielegniarstwo byłoby latwiejszym kierunkiem, ale jak juz mowilam, nie chce miec roku w plecy, a pielegniarstwa kontynuowac na pewno bym nie chciała, wiec wyszloby na to samo )
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: lemkropka »

Ja też zamierzam poprawiać, wczoraj wypełniłem deklarację, wystarczy tylko złożyć do szkoły
Jestem na drugim roku weterynarii i zawsze chciałem na to iść, ale od pewnego czasu ciągnie mnie do medycyny ludzkiej
Trochę powątpiewam bo mam przed sobą najtrudniejszą sesję w karierze (egzamin z anatomii i biochemii), ale patrząc teraz na książki operonu wydaje się tego bardzo mało
Najbardziej chciałbym skupić się na biologii wynik 70% nie jest satysfakcjonujący a z chemią też nie różowo, 78% ale się waham czy podchodzić do chemii, ponieważ jeśli progi utrzymają sie na takim poziomie jak w tym roku to wystarczy mi 85% z biologii aby zostać przyjętym
Systematyczna nauka i robienie arkuszy to chyba najważniejszy element przygotowań

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: Mårran »

lemkropka, imo podejdź do chemii, nawet bez jakiegoś szczególnego kucia. 85% z biologii to nie tak mało, bo na maturze każdy punkt się liczy, a 78% zawsze możesz poprawić
Pani Buka
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: lemkropka »

Waham sie czy pisać ta chemię i poświęcać na nia czas który mógłbym spożytkować na biologię. Wciąż nie odkryłem jak sie uczyc z chemii do tej matury :p

kajkakajka
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2016, o 12:59

Re: Poprawa matury w 2017 roku

Post autor: kajkakajka »

Ktoś zainteresowany wspólną nauką na terenie warszawy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości