Zadanie obliczeniowe - redox bialka.

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
yazid
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2016, o 23:18

Zadanie obliczeniowe - redox bialka.

Post autor: yazid »

Witam, mam pewne trudnosci zwiazane z zadaniem, ktorego ani ja ani zaden z moich znajomych nie potrafimy rozwiazac. Pomyslalem ze moze ktos bardziej doswiadczony bedzie wiedzial jak ugryzc to zadanie, przedstawiam tutaj tresc a na dole są moje rozważania.



Redukcja Ferredoksyny z Ditioniną w warunkach anaerobowych dalo nastepujace wyniki:

(wykres)Ferrodoksyna.png



a pokazuje najbardziej utleniony stan, b-g pokazują wzrastająco redukcyjne stany aż do h który jest najbardziej zredukowaną formą. Objętość w czasie eksperymentu nie zmieniła się, a zmiany przy absorbcji 460 nm były liniowe.

Zmierzone potencjały względem elektrody rtęciowej (+244 mV) były następujące:

Spektrum a b c d e f g h

Potencjał (mV) -530 -588 -619 -635 -640 -670 -705 -740





Oblicz potencjał standardowy (E°) białka i napisz czy przenosi jeden czy dwa elektrony.





Tak wygląda zadanie. Z tego co wiem, żeby rozwiązać to zadanie trzeba stworzyć wykres, w którym będzie przedstawimy log[ox]/[red] przeciwko Eh, to powinno dać liniową zależność z krzywą 0.06 dla n=1 albo 0.03 dla n=2. Natomiast żeby otrzymać E°, nalezy spojrzeć na wartność Eh, przy której log[ox]/[red] daje 0.

Na podstawie tych danych które dostaliśmy, nie potrafię tego rozwiązać Czy ktoś wie jak znaleźć stężenia [ox] i [red] ? Byłym bardzo wdzięczny za nakierowanie.

Pozdrawiam.
Załączniki
Ferrodoksyna.png
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości