Jak skutecznie uczyć się biologii i chemii?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
wika04
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2016, o 13:49

Jak skutecznie uczyć się biologii i chemii?

Post autor: wika04 »

Witam wszystkich serdecznie
Jestem uczennicą drugiej klasy, niestety na profilu mat-geo-wos (geografia oraz wos nie interesują mnie ani trochę jednakże matematyka owszem a wiem, że coraz częściej na medycynie wymagana jest rozszerzona matematyka). W mojej szkole we wszystkich trzech biol-chemach jest po 32 osoby i nie ma opcji bym się tam przeniosła Jednak od zawsze marzyła mi się medycyna więc przychodzę z pytaniem jak skutecznie się uczyć i jakie podręczniki/zbiory zadań mi polecacie? Co do podręczników mam dylemat pomiędzy nową erą a operonem czy może jakieś inne wydawnictwo? Słyszałam także dobre opinie o zbiorach Witkowskiego (chodzi mi o chemię) oraz vademecum maturzysty autorstwa Ewy Pyłki-Gutkowskiej (biologia). Dziękuję i pozdrawiam
hapanek
Posty: 26
Rejestracja: 4 cze 2014, o 23:44

Re: Jak skutecznie uczyć się biologii i chemii?

Post autor: hapanek »

Witowski z chemii GWARANTUJE 99% na maturze. Nie ma lepszego zbioru zadań z chemii. Sytuacja ma się podobnie jeśli chodzi o vademecum, nie potrzebne są żadne podręczniki z nowej ery czy z operonu. 90% maturzystów bardzo często powiela mit, że żeby dostać się na medycynę trzeba się uczyć. To bardzo często prowadzi do wielu nieporozumień i dlatego ludzie uczący się niedostają się na medycynę. Jeśli chodzi o vademecum to wystarczy Ewa Pyłka-Gutowska i napiszesz maturę na 99%. Pamiętaj Twój potencjał jest kopalnią. Naucz się być górnikiem!
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Jak skutecznie uczyć się biologii i chemii?

Post autor: Ardorn »

hapanek pisze:90% maturzystów bardzo często powiela mit, że żeby dostać się na medycynę trzeba się uczyć. To bardzo często prowadzi do wielu nieporozumień i dlatego ludzie uczący się niedostają się na medycynę
bzdura
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości