Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
urnotgonnadie
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2016, o 18:28

Re: Maturzyści 2017

Post autor: urnotgonnadie »

Kropciana pisze:Ja niestety srednio jestem zadowolona z mojej nauki jesli chodzi o chemie. Staram sie, ale uswiadamiam sobie ze chemia to chyba nie dla mnie, trudno jest mi ją zrozumiec, no i wykonac jakies zadania, bo okazuje sie ze mam pewne braki. Nie wiem czemu mam takie odczucia tylko jesli chodzi o nieorganiczna, bo przy organicznej az tak sie nie mecze ( moze dlatego ze dopiero ją zaczelismy?). Jak myslicie dam rade jeszcze to nadrobic? Wiem ze zostalo duzo czasu, ale po pierwsze nie wiem od czego zaczac, a po drugie skupilam sie na biologii i matmie i boje sie ze nie wystarczy mi juz sily na chemie

To ciekawe jak ludzie uczący się biologii i chemii wypisują takie rzeczy.
Nie istnieje coś takiego jak to nie jest dla mnie". Psychologia nie zna takiego zjawiska. Każdy z nas może się czegoś nauczyć, w zadowalająco podobnym stopniu. Pytanie tylko jak dużo czasu jesteś w stanie na to poświęcić i co ważniejsze - jak się uczysz. Większość osób niestety czasem woli tyrać po sto kroć tą samą książkę w ten sam sposób, z nadzieją, że przecież w końcu się nauczą bo włożyli w to tyle wysiłku. To tak jakby kopać tunel przez Alpy łyżeczką. Mam nadzieję, że rozumiesz aluzję. Spróbuj coś zmienić w sposobie nauki. Poczytaj poradniki o tym jak się uczyć.



Co do wspomnianego tematu robienia już arkuszy, to według mnie to zależy. Jeżeli masz już skończony materiał to super sprawa, bo jeżeli jakieś zadanie Ci nie wyjdzie to wracasz do tego działu i odnawiasz wiedzę - i tak z każdym nieudanym zadaniem.
Jeżeli jednak nie skończyłeś materiału, to rób tylko te zadania których tematykę poruszyłeś. Inaczej można się jedynie zniechęcić.
Awatar użytkownika
urnotgonnadie
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2016, o 18:28

Re: Maturzyści 2017

Post autor: urnotgonnadie »

Co do notatek to jedynie mapy myśli.

Większość ludzi nie potrafi robić notatek i przepisuje jedynie tekst z podręcznika.
natalas
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2016, o 14:23

Re: Maturzyści 2017

Post autor: natalas »

A gdzie znajde arkusze z czerwca czy nawet stycznia ktore byly oficjalnie wydane przez OKE?


Tez poprawiam!
Biologia 50% minimum 85%
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Ardorn »

mieliście już miareczkowanie alkacymetryczne na chemii ?

widzę że w witowskim jest a w podręczniku nowej ery tego chyba nie ma
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Nitrogenium32 »

Bo w programie tego nie ma i raczej nigdy nie było Jeśli będzie na maturze, to na 100% z informacją, bo w zasadzie nikt nie wie, o co chodzi. Ja osobiście nie miałem chemii analitycznej w liceum, dopiero na studiach (rok temu jakościową, w tym roku ilościową i instrumentalną)

Z resztą alkacymetria jest najłatwiejsza
vesaha
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2016, o 15:11

Re: Maturzyści 2017

Post autor: vesaha »

W erze chyba jest, ale bodajże dwie strony w 8.dziale.
Winnie
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2016, o 16:10

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Winnie »

Hej ho! Co u Was? Jak stoicie z materiałem? Ja jestem na aldehydach z chemii (wolno ) i z bioli genetykę zaczynamy. Plus staram sie robic powoli maturki z chemii)))
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Winnie, u nas wolniej, nie martw się. W piątek próbna z operonu. Raczej nie ma co liczyć na dobry wynik
vesaha
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2016, o 15:11

Re: Maturzyści 2017

Post autor: vesaha »

Nie wiem czy tak wolno. W podstawie programowej macie ~150 pkt z chemii, ~300 z biologii. Licząc 4 na dzień całą chemię robi się w 2 miesiące, a jest dopiero listopad. Nie martwcie się, zdążycie.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Powodzenia dla piszących operon dzisiaj!
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Dzisiaj black friday i nawet zbiory są w promocji
Zastanawiam się właśnie czy kupić
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Ardorn »

lidzik, wyglądają nieźle

ale duża ilośc zbiorów nie pomaga w nauce do matury a wręcz utrudnia to wszystko , zwłaszcza organizacje czasu
Merk
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2016, o 14:05

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Merk »

Hej !
W tym roku zdawałem na maturze chemię,matematykę oraz angielski na poziomie rozszerzonym.
Chciałbym poprawić chemię oraz dołożyć sobie biologię, jak wygląda sprawa z dołożeniem przedmiotu dodatkowego? Wystarczy złożenie oświadczenia do lutego i już można szykować się do nauki tego, czy jeśli dokładam sobie nowy przedmiot to muszę od nowa wszystko zdawać ? (chodzi mi o polski itd.)

z góry dziękuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości