Gaz monoatomowy, plazma, gans, mieszanina piorunująca

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Gaz monoatomowy, plazma, gans, mieszanina piorunująca

Post autor: JanJensen »

Otrzymałem ostatnio ciekawy, acz prawdopodobnie naciągany i nie do końca prawdziwy materiał na temat uzyskiwania materii monoatomowej, np. zastosowanie monoatomowych cząsteczek złota, srebra w medycynie. Czy to działa, czy w ogóle ktoś produkuje takie preparaty?

Druga rzecz to produkcja gansu, czyli nano gazu w formie stałej (to chyba nie termin naukowy, a jakaś nowomowa). Z tego co rozumiem, ma być to uzyskanie monoatomowej miedzi i cynku, które w określonych warunkach mogą wykorzystane do obniżenia zużycia prądu.

Wymagane materiały:

a) Plastikowy pojemnik – można kupić w OBI itp.
b) Blacha cynkowa / blaszka cynkowa / inne elementy z cynku.
c) Blacha miedziana powleczona nano powłoką.
d) Miedziane druty.
e) 100 gram NaOH lub KOH (wodorotlenku sodu / sody kaustycznej / ługu sodowego) lub wodorotlenku potasu.
f) Sól kuchenna (NaCL) i gorąca woda.

Tylko, że z tych materiałów nie wynika nic. Zajdzie jakieś roztwarzanie i? No właśnie, czy ktoś wie co autor miał na myśli.

Trzecie pytanie jest o mieszaninę piorunującą. Jakiś czas temu gmerając przy substancjach monoatomowych, znalazłem informację nt. mieszaniny piorunującej, gdzie w określonych warunkach powstaje ona przy dużych temperaturach, typu wybuch elektrowni, czy przy komorze spalania silników. Rozumiem, że przegrzana para rozpada się na wodór i tlen, które.no właśnie, co dalej?
Energia cieplna i zmiany ciśnienia mogą to powodować, ale nie na dużą skalę. Czy te reakcje łączenia się wodoru i tlenu są uznawane za dobre źródło energii? Czy ktoś wie czy jakaś branża to rozwija?
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Gaz monoatomowy, plazma, gans, mieszanina piorunująca

Post autor: Adax82 »

JanJensen,
Oj zadajesz kilka pytań mających kontrowersyjną konotację.
Co do monoatomowej postaci miedzi i cynku w kontekście obniżenia zużycia prądu: pokazują jak to ma działać ?
Co do działania cząstek złota czy srebra w postaci monoatomowej - masz tu wiarygodne opracowania ( pomijając mocno niewiarygodny w tej kwestii youtube ) ?
Nazwa mieszanina piorunująca jest historycznie zastrzeżona dla mieszaniny wodoru i tlenu w warunkach stechiometrycznych.
Czy przegrzana para wodna rozpada się na tlen i wodór - pytasz ? Tak. Opanowano to jednak.
Pytasz: czy reakcje łączenia tlenu z wodorem uznawane są za źródła energii ? Odpowiem: to jest najlepsze i najbardziej ekologiczne źródło energii. Ale potem schody : a skąd dostać wodór ?
Reakcja jest w 100% wydajna i nikt tego nie rozwija. Bo poderżnęłoby to skrzydła koncernom paliwowym. Koncerny te mogą sprzedawać gaz, ropę naftową, węgiel czarny czy brunatny, ale nie mogłyby sprzedawać wody, która .kapie z nieba!
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Gaz monoatomowy, plazma, gans, mieszanina piorunująca

Post autor: JanJensen »

Dzięki za odpowiedź Adax.

No cóżlubię gmerać w takich tematach, ale jest tu niepokojąco niewiele informacji, nie mówiąc o tym, że strony po polsku najczęściej mówią mniej niż zero. Nie mam żadnego wartościowego opracowania.

Zastanawia mnie np. dlaczego wszędzie tam gdzie serwuje się preparaty z niby mono-atomowego złota bez domieszek mamy dziwne biało różowe kolory, zamiast ciemno-czarnej purpury. Czy prawdą jest, że elementy mono-atomowe reagują na magnes i dlaczego?
Adax82 pisze:Opanowano to jednak.
Co masz na myśli? Opanowano reakcję?
Tzn. przebieg reakcji jest kontrolowany? - i jeśli tylko zajdą warunki do rozpadu wody lub inne dobre źródło wodoru to można w ten sposób dwojako pozyskiwać energię, z łączenia się wodorów i tlenów w H2 i O2 a potem w H2O czy też jest to naciągane wytłumaczenie.
Adax82 pisze:Ale potem schody : a skąd dostać wodór ?
Pioruny? Wykorzystanie dóbr przyrody. Wykorzystanie niewykorzystanego ciepła z zakładów produkcyjnych do rozbicia pary wodnej? Reakcje wielkopiecowe-tam są chwilowe ogromne nadwyżki mocy, w postaci uchodzącego ciepła, które można wykorzystać. Natomiast pełna zgoda, że najczęściej rozbija się wodę elektrolizą, co jest kosztowne i bez sensu wtedy doprowadzać do takiej reakcji.
Adax82 pisze: Co do monoatomowej postaci miedzi i cynku w kontekście obniżenia zużycia prądu: pokazują jak to ma działać ?
Ma być użyte w procesie produkcji plazmy (jakiej? / z czego?) i ta plazma umiejscowiona w sieci zasilającej ma zmniejszać zużycie prądu. Nie wiem jak-spadek kosztu przepływu prądu, czyli po prostu strat? Sam nie bardzo mogę sobie wyobrazić co miałoby to powodować, dlatego pytam czy ktoś ma pomysł.

Ogólniej mówiąc szukam odpowiedzi na pytanie czy wykorzystanie temperatury z komory silnika umożliwia w sprzyjających warunkach wytworzenie tak dużych ilości wodoru z wody destylowanej, że ten zastąpi nam węglowodory jednocześnie dalej zapewniając ruch silnika bez jego uszkodzenia ( spalanie stukowe ). Pozostałe zagadnienia przewinęły mi się trochę z przypadku.

popularmechanics.com/cars/a3499/4276846/ tutaj np. jest informacja, że woda nie obniży kosztów paliwa i jest to mit.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości