Poprawa matury a szkoła policealna

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
violethill
Posty: 6
Rejestracja: 8 gru 2016, o 14:20

Poprawa matury a szkoła policealna

Post autor: violethill »

Witam W maju będę pisać maturę z biologii i chemii.
W przyszłym roku planuję dopisać matematykę rozszerzoną (obecnie nie rozszerzam) i jeśli zajdzie taka konieczność, poprawiać maturę z pozostałych przedmiotów. Moim celem jest CM UJ, także wiem, że czeka mnie dużo pracy. Z tego względu chciałabym nie brać się za inne studia, tylko poświęcić się w 100% maturze.

Jest tylko jeden problem - mam już skończone 18 lat i dostaję rentę rodzinną, za którą utrzymuję siebie i mamę (nie może już pracować ze względów zdrowotnych, a zasiłek niski - nie wystarcza na wszystko). Ze swojej renty opłacam wszystkie rachunki, dlatego nie chciałabym jej stracić.

Idąc do pracy miałabym mniej czasu na naukę. Myślę więc o szkole policealnej, najlepiej takiej, w której zajęcia są co 2 tygodnie. Tylko nie bardzo wiem, jak to wygląda - podobno rentę otrzymuję w takich szkołach, które są na jakiejś liście podlegających zasiłkom dla uczniów (przy wyborze szkoły sobie sprawdzę ).
Dręczą mnie tylko następujące pytania: mogę zwyczajnie zrezygnować po roku, nie kończąc jej? Po maturach na wakacje mogłabym iść do pracy, więc wakacje bez renty bym przeżyła. Czy jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o naukę? - nie chciałabym zaniedbywać matury. Czy muszę być na każdych zajęciach? Wiem, że niektóre szkoły ludzie olewają i nie chodzą wcale, ale papierek jest.

Słyszałam też, że rentę dostaje się uczęszczając na kurs językowy trwający powyżej 3 miesięcy. Zastanawiałam się więc nad kursem angielskiego (może się przydać ) najlepiej jakimś rocznym - są takie? Dużo czasu pochłaniają zarówno jeśli chodzi o naukę w domu, jak i uczęszczanie na zajęcia?

Jestem trochę w kropce, bo nie wiem co robić. Nie mam kogo się dopytać, doradca zawodowy w mojej szkole się nie orientuje, a też nie każdego mogę dopytać, bo wiem jak to wygląda - dorośli zniechęcają, szydzą, że w głowie się przewraca.
Bardzo chciałabym poświęcić się maturze w 100%, z drugiej strony nie mogę pozwolić sobie na zostanie w domu. Nie jestem nierobem i praca mi nie straszna:)), ale nie ukrywam, wygodniejszym wyjściem byłoby utrzymanie renty (przecież tak czy inaczej będę się uczyć, więc się należy ). Przez ten rok nie chcę podejmować innych studiów, bo nie widzę w tym sensu, więc ta opcja raczej nie chodzi w grę.

Jakie wyjście będzie najlepsze? Ktoś się może orientuje, miał podobną sytuację? Bardzo proszę o jakąś pomoc, czy chociażby opinie.
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Poprawa matury a szkoła policealna

Post autor: glikokortykosteroid »

Jak jesteś w rocznej szkole policealnej, jak np. ja (na dietetyce w TEB), to kończysz ją w czerwcu i przez lipiec i sierpień normalnie dostajesz rentę, tylko musisz mieć min. 50% frekwencji, tyle że ja za nią płacę stówę z hakiem i chyba nie mogę tak sobie rozwiązać umowy. Ale np. w tamtym roku byłem w Cosinusie na BHP, który był bezpłatny, rozwiązałem umowę po roku, a szkolenie trwało 1,5 roku i normalnie dostawałem rentę jeszcze przez wakacje dodatkowo pracując.
violethill
Posty: 6
Rejestracja: 8 gru 2016, o 14:20

Re: Poprawa matury a szkoła policealna

Post autor: violethill »

A jak wyglada sprawa z czestotliwoscia zajec w Cosinusie? Odbywaja sie w tygodniu czy weekendy? Trzeba tez miec 50% obecnosci ?

otojestkasia

Re: Poprawa matury a szkoła policealna

Post autor: otojestkasia »

Ja ci polecam Kreatoredukację we Wrocku. Chyba najlepsza szkoła policealna w okolicy. Na stronie maja dokładnie opisane wszystkie warunki więc wystarczy wejść i poczytać [mod].
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości