przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Agusia »

Norbi, tak mi się właśnie wydawało, że to MEGAN, bo przede wszystkim tą karmę sprzedają na wagę.
magda4758 pisze:a moglabys mi podac stronke takich sklepow nie moge znalezc
Jak wpiszesz w google nazwy tych karm to wyskoczy Ci mnóstwo sklepów. Ja widziałam je np. na animalia.pl, zookoziołek.pl, ale z pewnością też wiele innych sklepów te karmy sprzedaje.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Predator713 »

ja podaję VITAPOL od 4 lat czyli od kiedy moja szylka była mała i nic się nie dzieje. ale oczywiscie codziennie obowiązkowo suszona skórka od jabłka, którą Kuleczka bardzo lubi, czasem marchewka i wafle tortowe(często). ja uważam że słonecznika do karmy lepiej nie dosypywać bo często karmy są tłuste same w sobie. może karma którą podałaś była przeterminowana albo była z molami? jak była z molami to były w niej takie małe jakby pajęczynki. raz mi się trafiło(całkiem niedawno) kupić taką karmę ale to było w pewnym markecie. NIE KUPUJCIE KARMY Z MAŁYCH MARKETÓW nie wiadomo jak długo leży na półkach. ja mam swój zaufany sklep zoologiczny i staram się tylko w nim kupować karmę. nie mam zaufania do sklepów internetowych bo znacie naszą pocztę: paczka idzie nie wiadomo jak długo i nie wiadomo w jakich warunkach. wiele zależy od osoby która roznosi pocztę.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: wiza55 »

Mój ma karmę Vitapol( z której zawsze wybieram słonecznik i to zielone oraz czerwonecoś"), owoce suszone Herbal Pets, marchewkę Herbal Pets, kolbę Tukan, Daco Art lub Vitapol, suszoną skórkę od jabłka, orzeszki laskowe(1 na tydzień), karmę Megan(jako smakołyki) i pestki z dyni i słonecznika(5 na tydzień).
A do tego ma stały dostęp do wody(przegotowanej, wymienianej rano i wieczorem, a poidełko czyszczone każdego wieczora), sianka, gałązek jabłoni i brzozy oraz paisek wstawiony na stałe i trociny wymieniane co 2 dni.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Evka13 »

Polecacie sklep internetowy krakvet.pl Bo mam zamiar zaopatrzyć się właśnie w nim w klatkę i jedzenie na początek. Wybrałam kilka różnych produktów do jedzenia firm:
- VITAPOL
- DAKO-ART
- NESTOR
- TRIXIE
- MEGAN
- INTER-ZOO
- EURO-ZOO
Polecacie te firmy? Oczywiście jeżeli trafią się w nich jakieś tłuste nasiona ( słonecznik, len, orzechy, migdały ) będę starała się wybierać, żeby nic nie zaszkodziło szylkowi. Zaopatrzę się nie tylko w podstawowe karmy, ale również witaminy, odżywki, przysmaki, zioła, susz, itp. Wybrałam wiele różnych pokarmów i gdy będę już mieć szylka, pomieszam kilka z nich w mieszankę, którą będę podawać szyszorkowi. Myslicie, że bezpiecznie jest zamawiać z tego sklepu?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Predator713 »

ja raczej nie kupuję jedzenia przez net ale może to dobre rozwiązanie. nie polecam mieszania karm różnych firm bo każdy granulat jest inny a szylki mają jak wiesz bardzo wrażliwy układ pokarowy. polecam VITAPOL, MEGAN i VITAKRAFT bo to naprwdę dobre karmy
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Evka13 »

W takim razie nie będę mieszać wszystkich naraz, tylko jak zacznie kończyć jedną, stopniowo zacznę dodawać drugiej. chociaż na mojej liście pokarmów górują wymienione przez Ciebie karmy)
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: wiza55 »

Predator713 pisze:ja raczej nie kupuję jedzenia przez net ale może to dobre rozwiązanie. nie polecam mieszania karm różnych firm bo każdy granulat jest inny a szylki mają jak wiesz bardzo wrażliwy układ pokarowy. polecam VITAPOL, MEGAN i VITAKRAFT bo to naprwdę dobre karmy
Ja polecam też Dako Art.
Evka13 pisze:Polecacie sklep internetowy krakvet
Z Vitapolu wybieraj też techrupki zielone i czerwone!
Słyszałam że one są barwione chemicznie.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Evka13 »

Ok, wszystko dla dobra szynszylków Czyli z karm wybieram przesyt tłustych rzeczy ( słonecznik, orzechy, migdały, itp. ) oraz z VITAPOLU czerwone i zielone chrupki. Będę mieć zajęcie na deszczowe dni
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Predator713 »

nigdzie nie słyszałem że VITAPOL jest barwiony chemicznie . raczej są to barwniki roślinne tak jak niektóre barwniki spożywcze dla ludzi ale jak znajdziesz źródło to podaj bo jeśli jest to potwierdzone to też zacznę wybierać tylko że techipsy bardzo smakują Kuleczce no i jestem w kropce
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Evka13 »

No to już nie wiem co robić. Może wybiorę połowę chrupek, a połowę zostawię.? Te chrupki nie są chyba aż tak szkodliwe, skoro nikt wcześniej nie pisał, żeby je wybierać.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Predator713 »

najpierw będziesz musiała zobaczyć czy szylka będzie chciała je jeść bo może nie i problem z głowy
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Szyszek1993 »

Nie no te chrupki kolorowe są jak to mówiliscie barwione naturalnie bez zadnych szkodliwych substancji. Polecam osoniscie Vitapol, na prawdę karmy pierwsza klasa, MEGAn rónież karma cenniona z wyższej pólki jak i Vitakraft. Co do reszty to nie jestem przekonany, ja najbardzej cenie Vitapol, w którym chrupki na pewno są zdrowe.<lol
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: przykra sprawa śmierć 2 szynszyli w ciagu 3 tygodni

Post autor: Predator713 »

masz rację szyszek ja od zawsze używam VITAPOL i jest ok. Vitakraft też jest dość dobry jako zapychacz tj. jak nie mam karmy a w zoologiku nie ma vitapolu to kupuje vitakraft. megana w ogóle nie ma z bo był za drogi i nie schodził (tak mi w sklepie powiedzieli)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości