Mój plan na mature

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Mój plan na mature

Post autor: japecznikow »

Chciałbym przedstawić wam mój plan żeby zdać dobrze mature z chemii, biologii (stara podstawa) i chciałbym żebyście go trochę skrytykowali.

Obecnie robie tak:
-rozwiązywanie 100 zadań z Witowskiego dziennie (zaznaczając sobie zadania z którymi mam problemy), z początku myślałem że to niemożliwe ale jest bardzo dużo jest zadań dosyć krótkich, myśle że troche mniej będę robił przy stechiometrii, stężeniach i tego typu zadań gdzie trzeba się zastanowić nad treścią i posiedzieć z kalkulatorem
-czytanie/analizowanie 30 stron operonu dziennie (chciałbym więcej ale uznałem że lepiej zapamietam treść jak będę czytał tyle) robię to tak że czytam dany akapit i na boku zapisuje brdzo skrótowo o czym on jest, tak żeby przy powtarzaniu mógłbym sobie szybko wyobrazić/przypomnieć o czym jest mówi treść
-Porządne nauczenie się teori z pierwiastków bloków spd i organiki (po ogarnięciu kilku arkuszy zauważyłem że to bardzo ważny elementy) w takiej kolejności:
litowce, berylowce, węgiel, azot, fluor, glin, krzem, siarka, chrom, mangan, zelazo, miedz, cynk, srebro ze zlotem, weglowodory, alkohole z fenolami, aldehydy z ktonami, kwasy karboksylowe z mydlami, estry z tluszczami, izomeria, amidy z aminami i mocznikiem, aminokwasy z bialkami i weglowodany

Myślę że jakbym się trzymał tego zdyscyplinowanie to bym wyrobił się z tym we styczniu, teorie z chemii całkiem nieźle ogarniam, wiadomo nie raz nie dwa będe zaglądał do notatek przy robieniu zadań z witka + tutoriale jak zrobić dany rodzaj zadania (które często znajduje tu na stronce, zadane.pl i youtubie).

Myślę że w lutym bym zaczął robić zadania ze zbiorów z biologii (I. Żelazny i zeszyty czarnockiego) przy czym powtarzał sobie zadania które wcześniej sobie podkreśliłem w Witowskim (z ktorymi mialem problem)

Marzec i kwiecień bym poświęcił na robienie arkuszy, wydaje mi się że powinienem robić tylko te z CKE. Myślę że 2 miesiące to bardzo dużo czasu żeby sobie dokładnie i na spokojnie przeanalizować klucz maturalny, najpierw na poziomie podstawowym później na rozszerzonym (klucz maturalny na maturach podstawowych jest trochę łatwiejszy). Wplatałbym sobie małe powtórki w zależności od tego z jakimi działami bym sobie nie radził

Tak sobie to mniej więcej wyobrażam, oczywiście nie robię wszystkiego od zera, już się wcześniej uczyłem tylko teraz myślę żeby robić tego więcej i sprawniej bo czasu coraz mniej. Jak myślicie czy to dobry plan? Coś zmienić? Czy przesadzam z ilością tego albo tamtego? Czy o czymś zapomniałem? Myślę że może to być dosyć ciężkie aczkolwiek realne do zrobienia bo chwilowo zrezygnowałem z pracy.

Czekam na wasze opinie
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: Mój plan na mature

Post autor: japecznikow »

no coz skoro nie ma zadnych objekcji to widocznie musi oznaczac ze moj plan jest genialny i nie pozostaje nic innego tylko sie go trzymac!
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Mój plan na mature

Post autor: ewok »

Chyba po prostu chodzi o to, że nikomu już nie chce się odpisywać na milionowy post o tej samej tematyce xd
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Mój plan na mature

Post autor: glikokortykosteroid »

ewok masz rację. Niektórzy ludzie tutaj mają jakąś dziwną tendencję do rozpisywania jakichś dzikich planów przypominających eseje i jeszcze oczekują, że ludzie ochoczo przystąpią do czytania tego i komentowania. Lepiej ten czas poświęcić na naukę, bo potem Ci którzy najwięcej się rozpisują i zajmują się wielkim planowaniem się nie dostają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości