Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: MrBrightside »

Ogólnie te studia są raczej bardzo rozczarowujące. Ludzie spodziewają się nie wiadomo czego i później następuje konfrontacja z ponurą rzeczywistością. Wśród studentów jest olbrzymi odsetek depresji, który wg niektórych badań sięga 30-50%. Podobnie odsetek wypaleń zawodowych jest też bardzo duży. I to widać, większość z nas straciła pasję do medycyny. No ale może Ty byłabyś akurat tą lekarką z powołania"
O to to. Jak widzę jakąś gazetę sekrety medycyny albo medyczny serial, to nie mogę patrzeć. Z przyjemnością mogę oglądać tylko Housea, ale to z sentymentu do jego i paru innych postaci, a nie przez wątki medyczne (nierzadko strasznie głupie i nielogiczne). Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na mojej przyjmują z roku na rok coraz więcej studentów, przez co grupy są bardziej liczne niż jeszcze parę lat temu. W szpitalach robi się zwyczajnie tłoczno, a mój rocznik nie jest jeszcze aż tak duży. Zdarzają się ciekawe i pasjonujące zajęcia, ale to niestety zdecydowana mniejszość. Przedkliniczne przedmioty, które są w tak zawrotnej ilości godzin nie wiem po co, potrafią być prawdziwym wrzodem na tyłku. No i potem praca - w tym kraju skraca życie dość konkretnie. Wymieniać można by długo. xD Jakbym miał doktorat z farmacji i ustawione życie zawodowe, to nie pchałbym się w zaczynanie lekarskiego od zera. Miną lata, zanim coś się w tym zawodzie osiągnie, a ani się obejrzysz, a Twoja młodość przeminie.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Sokol »

Bercia, masz 31 lat.
policz sobie ile bedziesz miała lat jak skończysz medycyne, ile bedziesz miala lat jak skończysz pierwsza specke, przy zalożeniu ze dostaniesz sie na studia w tym roku. Zadaj sobie pytanie czego chcesz od życia i czy będziesz miała pieniądze na utrzymanie w czasie studiowania. Wszystko jest w Twojej głowie w USA ludzie idą na medycyne po 50, ale to raczej hobbistycznie, lub chcą sie przekwalifikować i zazwyczaj już są ustawieni finansowo. Wszystko jest do zrobienia tylko pytanie czy warto?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: _włóczykij »

Mam kolezanke, ktora w wieku 26 lat zaczela medycyne, teraz jest na 5 roku. Jest zadowolona. Choc to jest indywidualne. Wg mnie dla dziewczyny to lekko za pozno

szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: szczuroskoczek »

Może warto spróbować swoich szans za granicą, o ile ktoś zna angielski, niemiecki. Tam na studia jakiekolwiek, w tym medyczne nie idą wyłącznie nastolatki. Łatwiej się zmotywować do nauki, odnaleźć w grupie itd. Nie mówię, że socjalizacja wśród młodszych ludzi jest niemożliwa, ale często podejście do studiów jest po prostu inne.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: _włóczykij »

Mysle ze taki powod by jechac za granice jest nijaki.
Mialam na studiach osobe, starsza ode mnie 5 lat I nie wiedzialan o tym, poki mi nie powiedziala. A roznicy w ogole nie widze.

szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: szczuroskoczek »

5 lat to nie kilkanaście Wiele osób nie może się zmotywować bo po prostu matura ich zniechęca, fakt, że można rozumieć materiał, a nie wstrzelić się w klucz itd. Często też słyszą, że jeśli nie potrafią uzbierać tych 160 pkt, aby na studia się dostać to w ogóle niech dadzą sobie spokój, bo na medycynie matura jest co semestr. Z drugiej strony są ludzie, którym zabrakło pkt w PL, a doskonale radzą sobie za granicą. Są różne opcje wystarczy poszukać.
Bercia86
Posty: 6
Rejestracja: 7 gru 2016, o 15:35

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Bercia86 »

W moim przypadku raczej brak punktoe i brak motywacji czy mozliwosci nauki to nie problem. Mam doktorat najlepszego niemieckiego instytutu badan nad nowotworami i latwo nie bylo. A jednak ciagle chce wiecej i wiecej. Nie wiem, czy to taka glupia natura i czy naprawde warto, czy medycyna dalaby mi spelnienie i to, czego szukam. Czy moze po pojawiloby sie inne wyzwanie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Mårran »

Jeśli chcesz iść na medkę, bo Twój mózg lubi pracować i szukasz nowych wyzwań w lubianych przez siebie dziedzinach, to medka jak najbardziej. Ale jeśli szukasz coraz lepszej roboty i meda ma być tą końcową przystanią i spełnieniem", to bym się jeszcze zastanowiła. Chociaż może w Niemczech lepiej płacą, zwłaszcza jeśli tam byłeś i coś osiągnąłeś.
Pani Buka
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Molinezja »

Ja bym się nie zastanawiała ani chwili. Jeśli wiesz, że to może być właśnie to, czego chcesz od życia to nie warto rezygnować. Na rezygnację będzie czas jeśli w trakcie okaże się, że byłaś w błędzie
mirellka
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2017, o 08:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: mirellka »

hey

Ja tez jeste z 82 rocznika i ciagle mysle o medycynie. Odezwij sie karolarozek
mirellka
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2017, o 08:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: mirellka »

koalarozek, hey dac znac czydalej myslisz o med.Ja mam tyle lat co Ty i nie przestalam
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

hej hej

ja wciąż tu jestem.

Mirellka sytuacja moja życiowa się trochę zmieniła ale marzenia o medycynie wróciły. Zapraszam na priv.
Szczuroskoczek ty wciąż tu jestes?

Czy my mamy nie po kolei w głowie, że wciąż marzymy o medycynie
Ja nawet się do psychologa wybrałam, żeby pomógł mi wyzbyć się moich marzeń i ambicji ale nie pomogło.

pozdro
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Mårran »

Bo tu nie psycholog pomoże tylko pierwszy samodzielny dyżur i od razu się odechciewa
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości