Jakie kierunki?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
0la
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:32

Jakie kierunki?

Post autor: 0la »

Witam wszystkich
Uznałam, że najwyższa pora ukierunkować swoje przyszłe życie zawodowe. I tu powstaje pytanie. Jaki kierunek możecie polecić jeśli intersuję się chemią. Mam zamiar zdawać na maturze rozszerzoną chemię (pewniak), rozszerzoną biologię, zastanawiam się nad rozszerzoną matematyką (w mojej klasie jest podstatwowa, ale jestem dobra i być może poradziłabym sobie na rozszerzeniu- są jeszcze kółka), rozszerzony angielski i zastanawiam się nad podstawową fizyką (fizyka w wielu kierunkach jest ważna i niby mam z niej 5, ale i tak się jej boję).

Na co mogłabym pójść? Dodam, że jestem dość ambitną osobą i myślę, że inteligentną (i bardzo skromną jak widać ). Na pewno chcę mieć tytuł inżyniera, ale jest wiele kierunków i nie wiem jakie są i który mam wybrać.

Tylko, żeby były opłacalne, bo lubie pieniądze ^^
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Jakie kierunki?

Post autor: Chimera »

Byle by nie inżynier środowiska. Moja ciotka jest po tym i nie ma pracy ale to może ze względu na region (podlaskie). Nie wiem, jak w innych
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Jakie kierunki?

Post autor: Sofia »

Jak studiujesz na inżynierii środowiska to masz szansę na zarobek jedynie jak zdobędziesz stypendium, a że jest to kierunek zamawiany to jest to niekiedy niezła kasa. Tyle że często jedyna jaką zdobędziesz w związku z tym zawodem . Tak jak Chimera, napisała, pracy po tym nie ma. Starsi studenci i osoby które ten kierunek skończyły nie przebierają w ofertach.

Ponoc na budownictwie też już jest przesyt, więc mogę kolejny kierunek odradzic.
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Jakie kierunki?

Post autor: La Morte Vivante »

A dlaczego nie myślisz o medycynie ?
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: Jakie kierunki?

Post autor: John Smith »

La Morte Vivante pisze:A dlaczego nie myślisz o medycynie ?
Hmm jesli interesuje sie chemia to na medycynie raczej nie znajdzie tego czego szuka Aczkolwiek jesli chodzi o wspomniane tu pieniadze, to wydaje mi sie ze bedac przedsiebiorczym na pewno biedy po tych studiach nie bedzie.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jakie kierunki?

Post autor: promyczek14175 »

John Smith pisze:
La Morte Vivante pisze:A dlaczego nie myślisz o medycynie ?
Hmm jesli interesuje sie chemia to na medycynie raczej nie znajdzie tego czego szuka Aczkolwiek jesli chodzi o wspomniane tu pieniadze, to wydaje mi sie ze bedac przedsiebiorczym na pewno biedy po tych studiach nie bedzie.
Ja interesuję się chemią, studiowałam ją, daję z niej korki, a na medzie się odnalazłam może jakiś kierunek na polibudzie?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jakie kierunki?

Post autor: persil1991 »

Gratuluję odkopu roku! A oto nagroda:
Choć kto wie, może OP jeszcze się zastanawia.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie kierunki?

Post autor: Mårran »

persil1991, przed chwilą znalazłam odkopany wątek z 2008
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości