Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Post autor: Pablo »

Reasumując co należy robić by w naszym ogródku nie zamieszkała żmija a jak już tam zamieszka jak się je pozbyć nie robiąc nikomu krzywdy, nam oraz żmiji.

By na naszym ogródku nie zamieszkała żmija należy:
- dbać o własny ogródek.
- kosić trawę by nie była zbyt długa ponieważ żmije tam częściej przebywają niż na terenie otwartym jaki i również łatwiej ją zauważyć.
- nie zostawiać kryjówek tz. stosów kamieni, nagromadzonego drewna oraz bujne krzaki.

Co robić gdy żmija już zamieszka razem z nami:
- nie łapiemy jej.
- nie próbujemy je w jakikolwiek zabijać.
- możemy wezwać osoby które się na to znają np. członkowie jakieś organizacji przyrodniczej.
- staramy się używać głośnego sprzętu np. kosiarki które są bardzo głośne i wysyłają drgania do podłoża co powoduje, że żmija zaczyna się niepokoić i po woli zacznie opuszczać nasz ogródek.
- jeśli chodzimy to dość głośno tuptajmy to również wywołuje drgania podłoża, również tak najlepiej chodzić po górach ponieważ żmija usunie się nam z drogi.
- jeśli wchodzimy w wysoką trawę to najlepiej założyć długie spodnie jak i również wysokie buty np. gumiaki.
- jeśli żmija się nie usunie to można wezwać odpowiednie służby które usuną węża i przeniosą go na inny teren, ważne by nie stwarzać odpowiednich warunków bo i tak żmija wróci do nas.

Pamiętaj, że żmija sama nigdy nie kąsa, kąsa tylko gdy czuje się zagrożona.


Mam nadzieje, że choć w małym stopniu przedstawiłem co należy robić by nie mieć niechcianego gościa.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2008, o 16:22 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

[Link] Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Post autor: Kaskabel »

https://www.biolog.pl/article4986.html tu jest to dokładniej opisane, nie lepiej to skopiować i wkleić w tym temacie? albo podkleić wątek o żmii?
klasyk
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2014, o 18:24

Re: Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Post autor: klasyk »

Na szczęście nigdy nie widziałam żmii w swojej okolicy
radeb
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 10:16

Re: Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Post autor: radeb »

Ja raz widziałem, ale młodą i na szczęście też nie w mojej okolicy
berrys
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2015, o 11:39

Re: Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Post autor: berrys »

Panika jak by to był krokodyl. Tak na poważnie, żmije raczej nie pchają się w miejsca gdzie spotkać można zbyt wielu ludzi. A jeśli zamieszka? Cóż. Mój tato zwykle żmiję łapał i wypuszczał daleko od domu w miejsc które mogło jej przypaść do gustu.
monikacicha90
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2017, o 15:53

Re: Jak pozbyć się żmiji zygzakowatej?

Post autor: monikacicha90 »

Teraz będę się bała, że zamieszka w moim ogrodku :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości