UJ czy UJK?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Stażysta
Posty: 16
Rejestracja: 4 sty 2017, o 10:27

UJ czy UJK?

Post autor: Stażysta »

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie czy Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach?
Gdzie lepiej studiować medycynę. Do krakowa mam 120 km, a do kielc 80 km.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: UJ czy UJK?

Post autor: Mårran »

Różnica odległości niewielka, więc raczej Kraków - dużo miejsc do wyjścia na wieczór, więcej życia studenckiego, dojazdy niezłe do różnych miejsc w Polsce. Ale co kto lubi, jak wolisz spokojniejsze miasto to pewnie Kielce lepsze.
Pani Buka
Stażysta
Posty: 16
Rejestracja: 4 sty 2017, o 10:27

Re: UJ czy UJK?

Post autor: Stażysta »

Tylko tyle odpowiedzi? Która uczelnia lepsza? Gdzie są lepsi nauczyciele? Gdzie jest łatwiej"?
Chociaż nawet może być trudniejsza, byleby lepsza i lepsi nauczyciele.
SavannahS
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2017, o 21:12

Re: UJ czy UJK?

Post autor: SavannahS »

Ja myślę, że najpierw postaraj się jak najlepiej napisać maturę (bo wnioskuję, że jesteś w liceum), a wtedy zobaczysz czy taki wybór w ogóle będziesz mieć. Ja nie studiowałam na żadnej z tych uczelni, więc nic Ci nie powiem, mogę tylko powiedzieć, że wg mnie Kraków jest fajniejszym miastem.
Poza tym (choć to moje subiektywne zdanie) uważam, że nie ma czegoś takiego jak uczelnia lepsza bądź gorsza". Każda ma plusy i minusy, na każdej znajdzie się ktoś uważający ją za najgorszą. Wszystko zależy czy trafisz na fajnych asystentów i jak dużo sam z tych studiów wyniesiesz. Moim kryterium przy doborze uczelni była głównie odleglość od rodzinnego miasta i w dalszym ciągu uważam, że to jest bardzo dobre kryterium
Stażysta
Posty: 16
Rejestracja: 4 sty 2017, o 10:27

Re: UJ czy UJK?

Post autor: Stażysta »

Ale w krakowie jest teraz ten smog, więc gdzie lepiej. Mam jeszcze taki wariant- Zabrze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości