problematyczne zagadnienia-chemia nieorganiczna

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Girzec
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2017, o 17:33

problematyczne zagadnienia-chemia nieorganiczna

Post autor: Girzec »

Cześć! zacznę od tego, że uczę się chemii sama, nie miałam jej w szkole, nie mam żadnego korepetytora, więc z nawet tak pdstawowymi kwestiami, które zaraz poruszę mam problem i nie bardzo mam się go kogo zwrócić. Przeszukałam też internet, ale nie znalazłam niestety satysfakcjonujących odpowiedzi bądź też napisanych w taki sposób, żebym zrozumiała.

Do rzeczy:
1. jaka jest zasada udowadniająca, że jakiś kwas jest słaby? np. H2S-mogę stwierdzić, że jest słaby na podstawie reakcji: FeS+2HClFeCl2+H2S ZnS+H2SO4ZnSO4+H2S itp. czy to oznacza, że jeśli kwas ten powstaje(jest wypierany[?]), to jest słaby?
2. nie rozumiem, dlaczego zachodzi reakcja: S+2H2SO43SO2+2H2O
3. termiczny rozkład: 2KMnO4K2MnO4+MnO2+O2 to dysproporcjonowanie(redox). czy na tej samej zasadzie rozkładają się wszystkie sole kwasów tlenowych? np. KClO3?
4. jak krok po kroku wygląda rozpuszczanie NaOH w wodzie? pamiętam, że na którejś maturze było takie zadanie, ale teraz za cholerę nie potrafię go znaleźć, a nie mogę spokojnie spać, mając nierozwiązaną tak podstawową kwestię

Z góry dziękuję za odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość