Studiowanie a praca

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Studiowanie a praca

Post autor: Loa_Loa »

Mam do was refleksyjne pytanie, czy jest możliwe studiowanie i pracowanie jednocześnie?
Studiowanie kierunku medycznego oczywiście.
Jeśli tak, to jakie macie pomysły?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Studiowanie a praca

Post autor: ewok »

Jasne, że to możliwe. U mnie w grupie kilka osób pracuje w weekendy i dwa wolne dni, które na razie mają w tygodniu, również popołudniami - tyle tylko, że to osoby, którym przepisano po 3 przedmioty. Niemniej ja też mam stosunkowo dużo czasu.

Myślę, że to wszystko zależy od Twojego planu zajęć i tego, czy musisz dużo czasu poświęcać na naukę. Na pewno nie będzie to mogła być praca etatowa, ale wydaje mi się, że jeśli znajdziesz elastyczną pracę, w której będziesz mogła dostosowywać sobie grafik np. na tydzień - dwa wcześniej, to powinno się dać zrobić. Jakieś kelnerowanie, sklepy odzieżowe, korepetycje są też dobrym biznesem - niekoniecznie dla liceum, gimnazjaliści i podstawówka też korzystają z tego typu usług.

Jeszcze na koniec - moja koleżanka mówi, że im więcej ma na głowie, tym lepiej jest zorganizowana, przez co nie marnuje czasu na głupoty. A oprócz studiów pracuje i codziennie ćwiczy, więc chyba coś w tym jest Powodzenia.
martun
Posty: 5
Rejestracja: 4 sty 2017, o 13:09

Re: Studiowanie a praca

Post autor: martun »

"moja koleżanka mówi, że im więcej ma na głowie, tym lepiej jest zorganizowana, przez co nie marnuje czasu na głupoty."

wszystko do czasu, aż po prostu bateria padnie, wtedy już nie jest tak wesoło.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studiowanie a praca

Post autor: Mårran »

martun, dokładnie, można pewnego dnia obudzić się rano i z pustką w głowie stwierdzić, że ma się dość wszystkiego

Ważny jest nie tylko czas na odpoczynek, ale też na znajomych i rozrywkę, bo potem człowiek w wieku 40 lat zaczyna żałować, że nie żył za młodu i kryzys wieku średniego gotowy
Pani Buka
loremas
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2017, o 11:58

Re: Studiowanie a praca

Post autor: loremas »

Oczywiście, że jest to możliwe. Kto Ci zabroni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości