Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
serotonina1997
Posty: 36
Rejestracja: 7 lis 2015, o 16:46

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: serotonina1997 »

to jak myślicie, przyjmą odwołanie do literówki?
Tryptofanik
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2015, o 21:11

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Tryptofanik »

Ja bym się odwołał jak już do 15.1 co do ściśle do siebie przylegają". Wg mnie nie zawsze tak jest - no na przykład w informacji do zadania 50/51 widać komórki merystematyczne i one do siebie ściśle nie przylegają.

Mi wyszło 47/60 pktów czyli około 78%.
julix100
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, o 12:15

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: julix100 »

A będziecie pisać odwołania?

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

Ja się może odwołam do grzybów albo paproci :p

Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Hmmm no cóż, mam 80% jeżeli wszystko uznają jak należy. Sądzicie, że próg 80%? Mi wydaje się, że trochę niżej,jeżeli w tamtym roku było przed 70 i mniej zadań tego typu: 3-5 odpowiedzi w jednym zadaniu za 1 pkt, no to może nie pozbawiajcie szans ludzi z wynikami ok 40 pkt, weźmy pod uwagę to, że słabsze wyniki się nie ujawniają (tak się domyślam), a sama ze swojego jestem niezadowolona, bo mam wrażenie, że pisałam to w stanie zaćmienia umysłowego. test powinien być na wiedzę, od początku mi się nie podobał, a nie na szczęście czy kombinowanie, jeżeli ktoś się źle czuł, pisząc, to ja z całego serca współczuję.

Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Hmmm no cóż, mam 80% jeżeli wszystko uznają jak należy. Sądzicie, że próg 80%? Mi wydaje się, że trochę niżej,jeżeli w tamtym roku było przed 70 i mniej zadań tego typu: 3-5 odpowiedzi w jednym zadaniu za 1 pkt, no to może nie pozbawiajcie szans ludzi z wynikami ok 40 pkt, weźmy pod uwagę to, że słabsze wyniki się nie ujawniają (tak się domyślam), a sama ze swojego jestem niezadowolona, bo mam wrażenie, że pisałam to w stanie zaćmienia umysłowego. test powinien być na wiedzę, od początku mi się nie podobał, a nie na szczęście czy kombinowanie, jeżeli ktoś się źle czuł, pisząc, to ja z całego serca współczuję.

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

Ja też się czuję jakbym pisała to w stanie zaćmienia umysłowego. :p

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

A co myślicie o zadaniu 30? Moim zdaniem w 2. powinien być fałsz bo z samych wyników doświadczenia nie jesteśmy w stanie wywnioskować, że wystąpi zależność między nimi a częstością występowania nowotworów, mimo że to jest prawdopodobne.
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Ernestoo »

Margerit pisze:A co myślicie o zadaniu 30? Moim zdaniem w 2. powinien być fałsz bo z samych wyników doświadczenia nie jesteśmy w stanie wywnioskować, że wystąpi zależność między nimi a częstością występowania nowotworów, mimo że to jest prawdopodobne.
Też tak tam mam, więc popieram. Ale pewnie nie przejdzie. ^^

julialat
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, o 21:52

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: julialat »

Szalona Biolo&#x17Cka pisze:Hmmm no cóż, mam 80% jeżeli wszystko uznają jak należy. Sądzicie, że próg 80%? Mi wydaje się, że trochę niżej,jeżeli w tamtym roku było przed 70 i mniej zadań tego typu: 3-5 odpowiedzi w jednym zadaniu za 1 pkt, no to może nie pozbawiajcie szans ludzi z wynikami ok 40 pkt, weźmy pod uwagę to, że słabsze wyniki się nie ujawniają (tak się domyślam), a sama ze swojego jestem niezadowolona, bo mam wrażenie, że pisałam to w stanie zaćmienia umysłowego. test powinien być na wiedzę, od początku mi się nie podobał, a nie na szczęście czy kombinowanie, jeżeli ktoś się źle czuł, pisząc, to ja z całego serca współczuję.

Mam o wiele gorzej. Uważam ze przejdziecie z 80 procentami na chillu wiec gratuluje Wam myślenia na samym teście i życzę powodzenia dalej.

Polietylen
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2016, o 19:15

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Polietylen »

Ja mam wątpliwości do 2 zadań.
W 17.3 nie powinno być fałsz?
Bo patrząc na tabele dwa pierwiastki (Fe i Pb) mają niższy współczynnik korzenie/osady denne niż współczynnik liście/korzenie. W takim razie więcej Fe i Pb będzie w liściach niż w korzeniach, tak?
A w 48.3 nie powinna być insercja?
Jak się mylę to proszę o wytłumaczenie, bo już sam nie wiem xd
btw ja mam 45 i jak patrzę po niektórych wynikach to chyba nie mam na co liczyć
Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

Ernesto to złóżmy odwołanie :p

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

Polietylen, w 17.3 musi byc prawda dlatego ze gdyby bylo inaczej to te substancje bylyby trudno transportowalne. A poza tym tabelka mowi troche o czyms innym. Nie ma tam mowy o stężeniu itp.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości