Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
obviouslyyang
Posty: 19
Rejestracja: 29 maja 2016, o 17:10

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: obviouslyyang »

dziękuję! jeju
polski to nie jest moje zainteresowanie i szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem się zakwalifikowałam, no ale nieważne haha
precariolusly
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2016, o 14:25

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: precariolusly »

Irrelevant uczysz się tych wszystkich nazw mięśni i kości z atlasu anatomicznego ? Ja patrzyłam na zadania z poprzednich lat i żadko coś takiego było żeby podawać nazwy wszystkich mięśni. Skupiłam się na połączeniach kości, przeponie, tkance kostnej, układzie nerwowym i narządach zmysłu.

marsza
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2016, o 19:20

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: marsza »

Hej!
Chodzę do drugiej klasy gimnazjum i chciałabym za rok zdobyć tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z biologii, który pozwoliłby mi na wybranie wymarzonego liceum i co równie ważne na bycie zwolnionym z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, bardzo mi na tym zależy, ponieważ średnio mi idzie z fizyką. Próbuję swoich sił od pierwszej klasy ale nic z tego nie wychodzi. Interesuje się biologią już od podstawówki, całe dosłownie całe wakacje spędziłam na nauce jednak jest u mnie pewien poważny problem, jest nim to że nie wiem z czego się uczyć. Jeśli ktoś mógłby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami i tym co czytał to byłabym bardzo wdzięczna. A i jest jeszcze jeden problem, jest nim to że w województwie w którym mieszkam konkursy kuratoryjne pisze się blokowo (chyba tak to się nazywa) to znaczy że blok przyrodniczy, w którym jest biologia, zawiera jeszcze chemię i geografie ale ten problem nie jest znaczny. Jeśli z tą prośbą nie powinnam się tu zwracać proszę podać mi nazwę do tematu gdzie mogę te prośbę umieścić, gdyż nie potrafię jeszcze poruszać się po tym forum. Przepraszam, że ta treść jest taka długa ale bardzo mi zależy na tym by osiągnąć coś w tym konkursie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

precariolusly
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2016, o 14:25

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: precariolusly »

Z jakiego jesteś województwa? Ja jestem z małopolskiego i my piszemy tylko po jednym przedmiocie na jednym teście. Ja w drugiej klasie ( teraz jestem w trzeciej ) brałam udział w konkursie bez żadnego przygotowania i napisałam go na 85%. Niestety trochę mi brakło żeby przejść dalej.W tym roku od początku września( pierwszy etap był końcem października) zaczęlam sobie powtarzać. Korzystałam z vademecum z operona. W tym roku udało mi się przejść do drugiego etapuZaraz po ogłoszonych wynikach zaczęłam się uczyć z książek które podali na stronie kuratorium. Drugi etap mamy 10 stycznia, więc niewiele czasu zostało, a nauki jeszcze sporo. Więc podsumowując do pierwszego etapu za bardzo się nie uczyłam bo po prostu mam dobrą pamięć i dużo pamiętam z lekcji. Dopiero teraz się przyłożyłam.

marsza
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2016, o 19:20

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: marsza »

Jestem z województwa dolnośląskiego.

precariolusly
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2016, o 14:25

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: precariolusly »

Jak tam? Już po rejonie? Ja piszę jutro. Lekki stresik jest haha

obviouslyyang
Posty: 19
Rejestracja: 29 maja 2016, o 17:10

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: obviouslyyang »

Hej! Jak tam? Jak nauka?
Dawno nikt sie nie odzywal
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość